Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

0

Jak się pozbyć zapachu pozostawianego przez domowe zwierzaki?

Miłośnicy domowych zwierząt wiedzą doskonale, że ich ulubieńcy pięknie pachną tylko po kąpieli. Tyle że nie każdego pupila należy kąpać, a tego, któremu woda nie szkodzi nie można przecież codziennie wsadzać do wanny. Pozostaje więc albo pogodzić się z charakterystycznym zapachem w domu, albo… znaleźć rozwiązanie.

Jak często kąpać pupila

To pytanie zadają sobie wszyscy właściciele ukochanych czworonogów. Nie ma ustalonych zasad i sztywnych reguł dotyczących częstotliwości kąpieli. Wszystko zależy od tego, jakiego mamy w domu zwierzaka i jakie są jego potrzeby. Psy różnią się od kotów i królików, rasa pupila też ma niebagatelne znaczenie. Czasem na nasze decyzje mają wpływ rozmiary zwierzęcia – znacznie łatwiej jest wsadzić do wanny ratlerka niż doga niemieckiego, szczególnie jeśli nie ma na to ochoty.

Kąpanie psa

Na częstotliwość kąpania psa mają wpływ różne czynniki, między innymi rasa, rodzaj sierści, tryb życia, miejsce zamieszkania. Inne potrzeby będzie miał buldog francuski, czyli pies o krótkiej sierści, a inne chart afgański, którego trzeba nie tylko regularnie kąpać, ale także szczotkować jego długą sierść. Psa, który wychodzi tylko na krótkie spacery do parku będziemy kąpać rzadziej, a tego, który na co dzień biega po łące czy lesie, zdecydowanie częściej. Jedno jest pewne, częstotliwość kąpieli należy dostosować do potrzeb zwierzęcia, a nie do naszych oczekiwań estetycznych, niezależnie od tego jak bardzo nie podoba nam się zapach naszego pupila.

Kąpanie kota i królika

Nie ma przeciwskazań do kąpania kota, ale należy pamiętać, że jest on bardzo czystym zwierzęciem i o swoją higienę potrafi zadbać sam. Dlatego nie musimy go kąpać, szczególnie jeśli na widok wanny reaguje strachem, agresją czy wręcz paniczną ucieczką. Ograniczmy kąpiele do sytuacji, w których nasz ulubieniec nie jest w stanie sam oczyścić futerka, na przykład z lepkiej lub szybko zasychającej substancji. W innych przypadkach stosujmy suchy szampon. A królik? On także nie wymaga kąpieli, chyba że sam nie może się domyć, co nie zdarza się jednak zbyt często. Tutaj także nieprzyjemny zapach nie może być wskazaniem do mycia zwierzaka pod prysznicem.

Dbanie o akcesoria

Często się zdarza, że posłanie, zabawki, miska i inne akcesoria również nie pachną zbyt dobrze. Dlatego szczotki, grzebienie i miskę należy myć po każdym użyciu, tak aby nie rozwijały się na nich drobnoustroje chorobotwórcze i aby ich zapach nie pozostawiał nic do życzenia. Posłanie pupila trzeba także regularnie prać, podobnie jak wykonane z tkaniny zabawki. Zabawki gumowe wystarczy umyć pod bieżącą wodą.

Higiena jamy ustnej

Przyczyną nieprzyjemnego zapachu może być także nieprawidłowa higiena jamy ustnej naszego czworonoga. Na jego zębach odkłada się kamień, który powoduje choroby przyzębia, a w konsekwencji między innymi nieświeży oddech. Dlatego warto codziennie szczotkować zęby naszemu ulubieńcowi, stosować odpowiednie żele antybakteryjne i regularne umawiać wizyty u lekarza weterynarii.

Odświeżacz powietrza

Jeśli prawidłowo troszczymy się o higienę naszego pupila, a także dbamy o akcesoria, z których korzysta, pozostaje nam już tylko zakup odświeżacza powietrza wysokiej klasy. Ambi Pur 3Volution to produkt, który eliminuje, a nie maskuje nieprzyjemne wonie. Co więcej, automatycznie zmienia, co 45 minut, jeden z trzech uzupełniających się zapachów i wystarcza na bardzo długo, bo nawet na 90 dni. Teraz możesz bawić się ze swoim ulubieńcem do woli. Przykre zapachy już Ci nie przeszkodzą.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie