Poznaj ECOCLIC® – NOWE zrównoważone opakowanie Ariel


Dom i ogród
22/11/2022

Poznaj ECOCLIC® – NOWE zrównoważone opakowanie Ariel, które jest intuicyjne w użyciu
i posiada bezpieczne zamknięcie

Lata prac prowadzonych przez naukowców dla marki Ariel zaowocowały powstaniem opakowania ECOCLIC®. Nowe, oczekujące na przyznanie patentu kartonowe pudełko reprezentuje kolejną generację opakowań detergentów. Cechuje je większa łatwość w użyciu przez dorosłych i bezpieczne zamknięcie utrudniające otwarcie przez dzieci.

Nowe opakowanie posiada certyfikat FSC1 i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia. Zostało wykonane w co najmniej 70% z włókien pochodzących z recyklingu. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić Europie ponad 6500 ton plastiku rocznie2, co odpowiada 18 tonom dziennie!

new-ariel-box

Certyfikowane, bezpieczne zamknięcie utrudniające otwarcie przez dzieci

W Ariel bezpieczeństwo dzieci stawiamy na pierwszym miejscu. Opakowanie ECOCLIC® ma intuicyjny mechanizm otwierania dla dorosłych, a jednocześnie posiada certyfikat bezpieczeństwa dla dzieci. Dzieci nie mają dostępu do kapsułek Ariel PODS® dzięki przemyślanej konstrukcji, która została sprawdzona podczas licznych badań.

Bezpieczeństwo to również ponowne zamknięcie opakowania po każdym użyciu. Naukowcy w Ariel zaprojektowali praktyczny system, który sygnalizuje kliknięciem, że opakowanie zostało prawidłowo zamknięte.

Oczywiście należy pamiętać o przechowywaniu opakowania ECOCLIC® w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ponadto wszystkie nasze opakowania posiadają kod UFI (Unique Formula Identifier) umieszczony z tyłu pudełka. Ten 16-znakowy kod pomaga służbom medycznym szybciej zidentyfikować produkt i jego składniki, dzięki czemu w krótszym czasie możesz uzyskać dokładną poradę w sytuacji zagrożenia zdrowia związanego z kontaktem z kapsułkami Ariel PODS®.

Dostępne dla wszystkich z wyjątkiem dzieci

Upewnienie się, że opakowanie ECOCLIC® jest tak inkluzywne i intuicyjne w użyciu, jak to tylko możliwe, a jednocześnie bezpieczne dla dzieci, jest dla marki Ariel priorytetem. Dowiedz się więcej o zmianach, które wprowadziliśmy.

JAK TO DZIAŁA?

Nowe opakowanie Ariel jest inkluzywne i intuicyjne w obsłudze dla dorosłych dzięki ergonomicznemu systemowi otwierania za pomocą dwóch przycisków. Zaprojektowaliśmy dużą, czytelną instrukcję otwierania umieszczoną na górze opakowania, aby upewnić się, że pudełko jest łatwe i wygodne do otwarcia dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnością manualną, wzrokową i/lub poznawczą.

Opakowanie Ariel ECOCLIC® posiada dwie innowacyjne funkcje w górnej części, aby pomóc osobom niedowidzącym: znacznik dotykowy i technologię NaviLens.

  • Znacznik dotykowy na górze, w prawym rogu opakowania, został opracowany przez Ariel, aby pomóc niewidomym konsumentom rozpoznać produkt – detergent do prania.
  • Obok niego znajduje się kod QR NaviLens, który po zeskanowaniu za pomocą aplikacji NaviLens na telefonie, odtworzy dźwiękowy opis produktu oraz duży i czytelny tekst w telefonie. To pomoże zrozumieć czym jest produkt i jak daleko się znajduje. Kod NaviLens został opracowany przez brytyjski start-up i pomaga wielu niewidomym i niedowidzącym konsumentom.

Więcej informacji o NaviLens można znaleźć na stronie www.navilens.com.

Ariel PODS - usuwają nawet 7-dniowe zaschnięte zabrudzenia

1. Papier pochodzący z lasów z certyfikatem FSC® oraz inne materiały pochodzące z recyklingu.
2. W porównaniu z obecnymi opakowaniami plastikowymi Ariel SUD na podstawie rzeczywistej sprzedaży w okresie od lipca 2020 do czerwca 2021 w Europie, z wyłączeniem Rosji. Termin „opakowania” odnosi się zarówno do opakowań pierwotnych, jak i wtórnych.