Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

6 wskazówek, które pomogą Ci utrzymać czystość i porządek w lodówce

6-wskazowek-ktore-pomoga-ci-utrzymac-czystosc-i-porzadek-w-lodowce
0
Poznaj korzyści wynikające z posiadania czystej lodówki, a wszystko dzięki naszym pomocnym poradom!

Ostatnio kupiliśmy nową lodówkę. Na początku wydawała się duża, ale szybko okazało się, że w środku nie jest wcale taka pojemna. Z upływem czasu nauczyłam się umiejętnie wykorzystywać niewielką ilość miejsca, która od zawsze przyprawiała mnie o ból głowy – i to zarówno w lodówce, jak i moim notesie. Na początku miałam wrażenie, że bez doktoratu nie dam rady zapanować nad tym, co i gdzie położyć. Kilka prostych rad sprawiło, że co miesiąc oszczędzam pieniądze nie tylko na rachunkach za prąd, ale również na zakupach. A oto pomocne wskazówki:

1. Nie przechowuj razem różnych rodzajów żywności

Z pewnością dwie szuflady w lodówce znajdują się tam nie bez powodu. Jedna z nich jest przeznaczona do przechowywania nabiału (zwłaszcza przez Latynosów, którzy są miłośnikami sera), a druga do warzyw. Najlepiej wyjmij żywność z opakowania i włóż ją do szczelnie zamykanych torebek strunowych lub pojemników próżniowych.

2. Upewnij się, że żywność nie dotyka ścian lodówki.

Wyobraź sobie, że lodówka to pudełko, w którym zimne powietrze swobodnie się przemieszcza. Dlatego też bardzo ważne jest, aby produkty nie były spiętrzone w jednym miejscu ani nie dotykały wewnętrznych ścian lodówki. Dzięki temu będą idealnie chłodzone i dłużej zachowają świeżość, a kompresor lodówki nie będzie musiał zbyt intensywnie pracować.

3. Lodówka nie powinna być ani zbyt pełna, ani zbyt pusta.

W obu przypadkach zużywa zbyt dużo energii.

4.Produkty spożywcze układaj zgodnie z ich rodzajem oraz datą przydatności do spożycia.

Jeżeli masz dwa kartony mleka, ustaw bliżej drzwi lodówki ten, który ma krótszy termin przydatności do spożycia. Tę samą zasadę warto stosować w stosunku do soków i tortilli. W swojej lodówce wprowadziłam system przyklejania kolorowych karteczek na produktach, które jako pierwsze utracą przydatność do spożycia, tak abym mogła je jak najszybciej wykorzystać. Nie masz nawet pojęcia, ile pieniędzy dzięki temu udało mi się zaoszczędzić! (Dodatkowo unikam konieczności dotykania zepsutego jedzenia!).

5. Produkty przeznaczone dla dzieci przechowuj w łatwo dostępnym dla nich miejscu.

Soki w małych kartonikach, owoce oraz paluszki serowe to produkty spożywcze, które przechowuję w plastikowym pojemniku w dolnej części lodówki. Wówczas dzieci mogą wyjąć z pudełka tylko to, na co mają ochotę i odłożyć je z powrotem na miejsce. To pomaga również unikać zbędnego zamieszania, jak również ciągle otwartych drzwi lodówki (co więcej kosztuje, ponieważ powoduje utratę zimnego powietrza, a wtedy kompresor musi intensywnej pracować).

6. Zawsze dbaj o czystość w lodówce.

Brudna lodówka nie tylko jest niehigieniczna, ale może również prowadzić do zakażenia żywności. Poza tym zniechęca do gotowania. Mój sprytny sposób? Układam produkty najchętniej wybieranie przez dzieci na papierowych ręcznikach – to pomaga uniknąć zabrudzenia wszystkiego dookoła.

Czy Twoja szafa jest gotowa na jesień?

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie