Dbanie o planetę zaczyna się w domu. Dołącz do nas i wesprzyj edukację ekologiczną!

Zrównoważony rozwój polega na zaspokajaniu naszych potrzeb, bez uniemożliwienia tego przyszłym pokoleniom. Jednak tylko długofalowe rozwiązania systemowe pozwolą spowolnić tempo eksploatacji zasobów naturalnych naszej planety. Jedną z najważniejszych składowych tych działań jest odpowiednia edukacja. Dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat ekologii już od najmłodszych lat i wychowanie kolejnych pokoleń świadomych ludzi. Przyszłość należy do naszych dzieci! Dołącz zatem do wspólnej inicjatywy P&G oraz Fundacji Nasza Ziemia. Pomóż nam kontynuować program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Jak to zrobić?

W dniach od 07.11.2022 r. do 30.11.2022 r. kupuj w sieci sklepów Auchan wszystkie objęte promocją produkty P&G marek:
⚬ Vizir,
⚬ Ariel,
⚬ Lenor,
⚬ Fairy.

Poznaj też nasze proekologiczne nowości i dowiedz się, dlaczego warto wybierać właśnie te produkty P&G na co dzień.

DZIĘKI NASZEMU WSPÓLNEMU ZAANGAŻOWANIU PRZYNANE ZOSTANIE 10 GRANTÓW PO 2 000 PLN NA REALIZACJĘ W SZKOŁACH PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH PT.: “SZKOLNY PROJEKT DLA KLIMATU”.

Wspólnie możemy wychować kolejne pokolenia ludzi wrażliwych na sprawy ekologii!

*CZAS TRWANIA AKCJI 7-30.11.2022. SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE. ORGANIZATOREM AKCJI JEST PROCTER & GAMBLE DS POLSKA.

Projekt edukacyjny „Czysta Ziemia”, przygotowany we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia

Zmiany klimatyczne postępują bardzo szybko, więc działanie na rzecz ograniczenia naszego śladu środowiskowego konieczne jest tu i teraz. Kluczowe okazuje się kształtowanie ekologicznych nawyków i wprowadzanie dobrych praktyk w codziennym życiu dzieci i młodzieży. Dlatego też inicjatywy proekologiczne skierowane do najmłodszych są tak ważne – zarówno dla P&G, jak i dla sieci hipermarketów Auchan.

Firma Procter & Gamble wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia opracowała poświęcony tematyce ekologicznej projekt edukacyjny „Czysta Ziemia”. Powstał on po to, by wesprzeć rodziców i nauczycieli w budowaniu świadomości ekologicznej u dzieci w wieku szkolnym. Oszczędzanie wody, ograniczenie zużycia energii oraz segregacja odpadów – to przykłady codziennych działań, dzięki którym możemy zapobiegać zmianom klimatycznym. To na nich właśnie skupia się dopasowana do wieku treść materiałów dla uczniów z klas I-VI oraz ich starszych kolegów i koleżanek z klas VII-VIII. Program pomógł zaangażować w działania na rzecz planety już ponad 30 tysięcy uczniów z całej Polski, docierając do niemal 2000 szkół. Poza propagowaniem ekologicznej wiedzy, autorzy programu kładą mocny akcent na zaangażowanie najmłodszych do działania. W tym celu ogłoszony został konkurs grantowy. Daje on młodym ekologom szansę wykazania się troską o środowisko, a także zaprezentowania swoich autorskich pomysłów na pomoc planecie.

W roku szkolnym 2022/2023 uruchomiona zostanie kolejna edycja konkursu Czysta Ziemia. Pragniemy znów zaprosić uczniów i nauczycieli do realizacji ekologicznych projektów. Szkoły z całej Polski będą zgłaszać swoje pomysły na lokalne działania z myślą o klimacie. Najlepsze z nich otrzymają granty w wysokości 2000 zł na realizację swoich idei. Prace te zostaną wyłonione pod koniec roku szkolnego 2022/2023 i ogłoszone pod adresem https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/.

Wesprzeć rozwój dzieci mogą również konsumenci. Kupując produkty P&G w sklepach sieci Auchan, przyczyniają się oni do sfinansowania zwycięskich projektów. Mamy ogromną nadzieję, że będziesz jednym z tych klientów. Pamiętaj – Ty też masz realny wpływ na los naszej planety!

Poznaj proekologiczne produkty biorące udział w akcji

W akcji uwzględniono wszystkie produkty P&G marek: Ariel, Fairy, Lenor i Vizir. Sprawdź też nasze proekologiczne nowości i dowiedz się, dlaczego warto wybierać właśnie te produkty P&G na co dzień:


Płyn i perełki Lenor

• Miękkość pochodząca z natury (za miękkość Lenor odpowiada 85% składników pochodzenia roślinnego)
• Opakowanie w 100% wykonane z plastiku z recyklingu (poza nakrętką oraz etykietą)
• Najlepszy efekt świeżości Lenor


Vizir Kaps piorące EXTRA+ Color

• Najlepsze kapsułki Vizir do usuwania plam
• Skuteczne nawet w niższej temperaturze
• W opakowaniu kartonowym, nadającym się do recyklingu
• Z biodegradowalnymi składnikami (80% składników organicznych jest biodegradowalnych)


Fairy płyn do naczyń Owoce Leśne

• Butelka w 100% z recyklingu
• Czyści doskonale nawet w chłodniejszej wodzie (chłodniejsza woda = 23°C


Ariel Kaps piorące Extra Clean

• Olśniewająca czystość także przy praniu w zimnej wodzie
• Pierz w niższych temperaturach i oszczędzaj do 60% energii (dzięki obniżeniu temperatury z 60°C do 30°C podczas standardowego cyklu prania)
• Pudełko tekturowe ECOCLIC, nadające się do recyklingu
• Powłoka w 100% rozpuszczalna w wodzie
• Biodegradowalne składniki (85% składników organicznych ulega biodegradacji)
• Zero odpadów produkcyjnych trafiających na wysypiska


Fairy tabletki Platinum Plus Blue

• Bez mycia wstępnego, co pomaga zmniejszyć zużycie wody
• Czyści doskonale nawet w krótkich cyklach;
oszczędza: czas, energię, wodę (krótki cykl: ≤ 55 min)

Przeczytaj więcej o tym, jak zadbać o planetę we własnym domu