Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Szczoteczka manualna czy elektryczna? Poznaj całą prawdę według mam

szczoteczka-manualna-czy-elektryczna-poznaj-cala-prawde
0
Już od dzieciństwa utrwalenie dobrych nawyków związanych z higieną jamy ustnej oraz regularne szczotkowanie zębów jest bardzo ważne. Którą szczoteczkę warto wybrać – manualną czy elektryczną?

Wszyscy dentyści oraz eksperci w zakresie higieny jamy ustnej są zgodni – to co jest naprawdę ważne, to regularne szczotkowanie, od momentu, gdy tylko pojawią się mleczne zęby. Poprosiliśmy mamy o podzielenie się z nami swoimi opiniami. 

„Moja przyjaciółka, pielęgniarka środowiskowa, doradziła mi, aby wilgotną gazą z odrobiną pasty do zębów, pocierać dziąsła dziecka, kiedy tylko ząbki będą już widoczne” – wspomina Katarzyna, mama trzyletniej Eli. „Wyjaśniła, że już od wczesnych lat córka przyzwyczai się do faktu posiadania czystych zębów i miała rację – nigdy nie mam problemu z myciem zębów u Eli. Używam manualnej szczoteczki do mycia zębów, ponieważ jej rączka jest bardziej poręczna do trzymania, dzięki czemu łatwiej mogę zachęcić dziecko do samodzielnego szczotkowania. Chociaż przeważnie to ja lub tata Eli, na krótką chwilę przejmujemy szczoteczkę dla uzyskania pewności, że zęby są idealnie czyste!”

 Jolanta Kisiel, mama sześcioletnich bliźniaków – Oskara i Rafała, zgadza się, że mali chłopcy woleli manualne szczoteczki do zębów, ponieważ były łatwiejsze w użytkowaniu. Jednak wraz z upływem lat, chłopcy zdecydowanie wolą myć zęby przy pomocy szczoteczki elektrycznej, podobnie jak robią to ich rodzice. „Nasz dentysta już kilka lat temu polecił nam używanie szczoteczki elektrycznej Oral-B i od tego czasu już nigdy nie wróciliśmy do starych nawyków” – mówi Joanna. „Teraz, kiedy chłopcy są już starsi, po prostu kochają elektryczne szczoteczki do zębów. Końcówka szczoteczki delikatnie łaskocze dziąsła, a uczucie kontrolowania sytuacji, dzięki przyciskowi wł./wył., jest nie do przebicia. Poza tym lubię wiedzieć, że chłopcy szczotkowali swoje zęby przez całe dwie minuty, a dodatkowo korzystamy z aplikacji Disney Magic Timer , co sprawia, że szczotkowanie jest świetną zabawą, o wiele lepszą niż pamiętam z czasów swojego dzieciństwa”.

Zuzanna Opala, dla swojej czteroletniej córeczki Zosi, kupiła zarówno manualną, jak również elektryczną szczoteczkę. „Kiedy Zosia ząbkowała, podczas kąpieli dawałam jej do zabawy manualną szczoteczkę dla dzieci” – wspomina Zuzanna. „Gdy wyrzynały się jej pierwsze ząbki, do ich czyszczenia używałam szczoteczki manualnej, ponieważ mogłam szybko i sprawnie zadbać o higienę całej jamy ustnej – Zosia nie zawsze pozwalała sobie umyć zęby, dlatego też, musiałam robić to dość szybko! Teraz Zosia ma cztery lata i korzysta już ze szczoteczki elektrycznej. Uwielbia narysowane na niej postaci (mamy szczoteczkę z serii Kraina lodu lub Mam tę moc, jak nazywa ją Zosia). Na początku moja córka była delikatnie przerażona tym buczącym dźwiękiem, ale teraz lubi poczucie panowania nad sytuacją. Dla mnie natomiast najważniejsza jest świadomość, że jest to produkt rekomendowany przez dentystów – a ponadto doceniam delikatny, ale bardzo dokładny sposób czyszczenia zębów. Czasami przy pomocy szczoteczki manualnej sprawdzam czy żadne drobinki pożywienia nie schowały się w trudno dostępnych miejscach. Taki system dbania o higienę jamy ustnej doskonale się u nas sprawdził!” 

Czy członkowie Twojej rodziny wolą używać szczoteczki manualnej czy elektrycznej? Wejdź na stronę Oral B i podziel się z nami swoją opinią! 

 

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie