Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Lakowanie zębów u dzieci

Dla Ciebie od Oral-B
lakowanie-zebow-u-dzieci
0
Pomimo dziwnej nazwy, lakowanie bruzd jest szybkim i bezbolesnym zabiegiem, który zapobiega tworzeniu się ubytków w niewielkich szczelinach na powierzchni zębów. Jakie lakowanie jest zalecane i dla kogo?

Myj zęby dokładnie" - właśnie to regularnie powtarzamy naszym dzieciom, czasami ze złością, czasami błagalnym tonem, bo już mamy wizję kolejnej wizyty u dentysty. Dotychczas naszym jedynym narzędziem w walce z ubytkami była szczoteczka do zębów, ale teraz mamy także inne możliwości skutecznego zapobiegania próchnicy i dbania o zdrowie naszych zębów.

Lakowanie ma na celu zabezpieczenie powierzchni zębów za pomocą specjalnego lakieru. Na powierzchni naszych zębów trzonowych znajdują się niewielkie szczeliny, które sięgają daleko w głąb zębów. Te pęknięcia często niezauważalnie prowadzą do utraty zęba lub do poważnych ubytków. Chociaż na powierzchni zęba widać tylko brązowawe przebarwienie, kiedy dentysta zacznie borować, może znaleźć duży ubytek. Lakowanie jest bezbolesnym zabiegiem, który w ogóle nie wymaga borowania lub wymaga go w niewielkim stopniu. Na początku Twój dentysta czyści zęby powietrzem i osusza je. Następnie stosuje roztwór kwasu, aby wytrawić powierzchnię zębów i pokrywa je bardzo twardym szczeliwem, zawierającym fluor, które zapobiega namnażaniu się bakterii lub znacząco zmniejsza ten proces. Zakończeniem zabiegu, który zwykle nie trwa dłużej niż 2-3 minuty, jest suszenie za pomocą niebieskiego światła. Zęby są zabezpieczone natychmiast.

Dla kogo lakowanie jest zalecane? Niedawno wyrżnięte zęby stałe są najbardziej wrażliwe. Nie są jeszcze w pełni rozwinięte i zawierają zbyt mało wapnia, co prowadzi do szybkiego powstawania ubytków. Dlatego zabieg ten jest zalecany sześć miesięcy po wyrżnięciu się pierwszych zębów stałych, w wieku 6 lub 7 lat i po wyrżnięciu się pierwszych zębów przedtrzonowych, które mają szczególnie wiele szczelin, między 11-tym a 14-tym rokiem życia. Wiele razy dentyści zalecają ten zabieg również po to, by zapobiegać powstawaniu ubytków w zębach mlecznych. Może być również pomocny w przypadku osób dorosłych, bo gwarantuje, że ich zęby pozostaną zdrowe i mocne na dłużej. Aby zapewnić całkowitą ochronę, zabieg należy powtarzać co 2-3 lata.

Nie należy jednak postrzegać lakowania bruzd jako uniwersalnego zabezpieczenia, ponieważ w wielu przypadkach pojawiają się przeciwwskazania - np. przy zaawansowanej próchnicy lub wtedy, gdy wiadomo, że nie będzie miało żadnych dobroczynnych skutków. Decyzję o lakowaniu podejmuje dentysta po zbadaniu stanu powierzchni zębów. Lakowanie zęba z niewielką ilością szczelin nie jest konieczne. Zęby z ubytkami także nie powinny być lakowane, ponieważ ubytki będą się powiększać nawet, zaś pacjent nie będzie o tym wiedział. Podsumowując - szczoteczka do zębów jest nadal naszym najlepszym przyjacielem w walce z ubytkami i powinniśmy używać jej trzy razy dziennie, aby czyścić zęby dokładnie i systematycznie.

Nowoczesna medycyna i technologia pozwalają nam zapobiegać próchnicy w sposób bardziej skuteczny i trwały, abyśmy mogli zachować piękny uśmiech i zdrowe zęby tak długo, jak to możliwe.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie