Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Kiedy wypadają zęby mleczne u dzieci?

Kiedy wypadają zęby mleczne u dzieci?

0
Zęby mleczne to pierwsze pokolenie zębów, które dzieci tracą zazwyczaj między 6 a 13 rokiem życia.

Jak im w tym pomóc?

Czym charakteryzują się mleczaki?

Zęby mleczne zaczynają się wyrzynać u dzieci pod koniec 6 miesiąca życia i rosną do ukończenia 30 miesiąca. Każdy z nas ma ich łącznie 20 - równomiernie rozłożonych w dolnej i górnej szczęce po 10, po 2 siekacze, 2 trzonowce i 1 kle w każdej lewej i prawej stronie dolnej i górnej szczęki. Ich wypadanie następuje naturalnie między 6 a 13 rokiem życia, a chłopcy tracą je zwykle później niż dziewczynki. Tylko w sporadycznych przypadkach zęby mleczne mogą pozostawać na całe życie. Możliwa jest także sytuacja, że zęby mleczne wypadną zbyt szybko. Wówczas należy udać się do stomatologa, który oceni czy ich brak nie będzie prowadził do powstania wad zgryzu lub niewłaściwego wyrośnięcia zębów stałych i ewentualnie zaproponuje zastąpienie ich odpowiednimi protezami, aby tego uniknąć. Po ukończeniu 6 roku życia większość dzieci wkracza w okres uzębienia mieszanego, kiedy przez kilka lat mleczaki współistnieją z wyrastającymi zębami stałymi.

 

Jak dzieci reagują na utratę zębów?

Wypadanie pierwszych zębów to dla maluchów niełatwa sprawa. Wprawdzie niektóre dzieci są bardzo ciekawe tego procesu, dla wielu wiąże się on jednak ze strachem przed bólem, podenerwowaniem i stresem. Istotne jest więc właściwe wytłumaczenie dziecku dlaczego jego ząbki wypadają.

Wykorzystaj ten czas!

Początek procesu utraty mleczaków to prawdopodobnie jeden z najlepszych okresów, aby zakorzenić w dziecku właściwe przyzwyczajenia w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Nie wahaj się przypominać dziecku o szczotkowaniu po każdym posiłku lub co najmniej dwa razy dziennie. Wprowadź także do codziennego użytku nić dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej o smaku specjalnie stworzonym dla dzieci. Aby właściwie kontrolować proces utraty mleczaków i wyrzynania się zębów stałych, niezbędne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, co najmniej raz na pół roku.

Nie bagatelizuj tego procesu

Kontrolowana utrata zębów mlecznych, a w konsekwencji - właściwy wzrost zębów stałych - ma duży wpływ na nasze przyszłe życie. W końcu od pełnego i zdrowego uzębienia uzależniony jest m.in. prawidłowy rozwój mowy i brak wad wymowy w przyszłym życiu. Problemy z uzębieniem często są źródłem kompleksów w życiu nastolatków i dorosłych. Dlatego nie warto bagatelizować tego procesu. Zadbaj o zdrowe odżywianie, które decyduje o poziomie wytrzymałości naszych zębów, ogranicz spożywanie przekąsek i napojów z zawartością cukru, szczególnie przed snem, naucz swoje pociechy właściwych technik szczotkowania. Aby zachęcić maluchy do codziennego, dłuższego mycia zębów możesz postawić również na elektryczne szczoteczki do zębów Oral B, wśród których znajdziesz też modele zaprojektowane specjalnie dla dzieci!

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie