Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów?

jak-zachecic-dzieci-do-mycia-zebow
0
Czy trudno jest nakłonić dzieci, aby bez walki, regularnie szczotkowały swoje zęby? Zapytaliśmy inne mamy, jak poradziły sobie z tym problem i sprawiły, że mycie zębów stało się świetną zabawą dla wszystkich członków rodziny…

To kluczowy element w rozwoju Twojego dziecka, jednak czasami nakłonienie dzieci do szczotkowania zębów to trudna do wygrania batalia.

 

Aby pomóc Tobie – oraz Twoim dzieciom – czerpać radość z wykonywania tej codziennej czynności, zapytaliśmy grupę ponad 1,000 mam, aby poznać ich sposób na zamianę szczotkowania zębów w świetną zabawę. Oto najlepsze porady:

 • „Razem z moim dwuletnim synkiem bawimy się w zabawę, która polega na tym, że ja udaję wyganianie robaków spomiędzy jego zębów przy pomocy szczoteczki do zębów. Mówię na przykład: teraz dorwę tego w paski, a potem tego niebieskiego. To może wydawać się istnym szaleństwem, ale doskonale się sprawdza.”
 • „Kupiłam synkowi elektryczną szczoteczkę do zębów Oral-B dla dzieci, co okazało się bardzo pomocne. Stajemy obok siebie i wspólnie szczotkujemy zęby, oczywiście każde z nas swoją szczoteczką. Synek uwielbia zachowywać się jak dorosły, zupełnie niczym jego ukochana mamusia!”
 • Szczoteczka do zębów mojej córki mieszka w specjalnym domku – naszej łazienkowej szafce – a córka uwielbia witać ją radosnym „cześć” i żegnać rozkosznym „do widzenia”, kiedy szczoteczka na zmianę chowa się i wychodzi z domku.”
 • „Kiedy mój synek był mały, wymyśliłam prostą piosenkę zatytułowaną „Szczotkuj te bielutkie ząbki”, która była dla niego nagrodą. Pomimo tego, że mój synek ma już cztery lata, nadal ją śpiewamy.”
 • „Udajemy, że bawimy się w safari, którego miejscem akcji są jego usta. Polujemy na dinozaury, słonie lub nawet bohaterów kreskówek i próbujemy ich złapać przy pomocy szczoteczki do zębów.”
 • „Rozmawiam z córką o produktach, które zjadła w trakcie całego dnia, a ponieważ świetnie pamięta każdy z nich, moje zadanie polega na usunięciu poszczególnych pozycji z listy przy pomocy szczoteczki.”
 • „Aplikacja Oral-B Disney Magic Timer pomogła od razu. Jako nagrodę można wykorzystywać tabelę z wirtualnymi naklejkami , przyznawanymi za każde prawidłowe szczotkowanie, zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko ma mleczne zęby.” (Aplikacja jest w języku angielskim. Można ją bezpłatnie pobrać z iTunes i Google Play.)
 • „To może wydawać się drastycznym rozwiązaniem, ale pokazałam swojemu trzylatkowi zdjęcia ludzi, którzy mają zepsute zęby. Był zniesmaczony i jednocześnie zafascynowany, ale przede wszystkim z radością powrócił do starannej higieny jamy ustnej. Od tego czasu nie pojawiły się żadne problemy w czasie szczotkowania zębów!”
 •  „Kupiłam córce małe, stojące lusterko, w którym obserwuje siebie podczas mycia zębów. Kiedy już skończy, zakrywam sobie oczy i mówię wtedy do niej: Twoje ząbki są olśniewająco czyste!”
 • „Wyobrażamy sobie, że szczoteczka do zębów mojego syna ma swoją osobowość oraz uczucia. Uwielbia, gdy mówię dziwnym głosem, udając że jestem szczoteczką, a synek nie lubi denerwować szczoteczki nie pozwalając jej czyścić swoich zębów.”
 • „Narysowałyśmy dużą tabelkę na kartce, a następnie przykleiłyśmy ją na łazienkowych drzwiach. Moja córka w nagrodę za szczotkowanie zębów bez marudzenia, zawsze dostaje nagrodę w postaci naklejki.”
 • „W serwisie YouTube jest całe mnóstwo piosenek, które mogą posłużyć jako podkład muzyczny w czasie szczotkowania zębów– włączam je na swoim telefonie komórkowym, kiedy mój szkrab szczotkuje swoje ząbki i jest wówczas niczym zahipnotyzowany!”
 • „Zdecydowanie łatwiej jest mi posadzić dzieci na swoich kolanach, tyłem do mnie i szczotkować ich zęby w ten sposób. Wydaje się, że taka pozycja jest dla nich mniej przerażająca niż gdy szczoteczka atakują je z przodu.”
 • „Korzystamy z klepsydry odmierzającej dwie minuty, a następnie konkurujemy z moim czteroletnim synkiem, komu uda się szczotkować zęby do końca odmierzonego czasu. Synek zawsze wygrywa…!”
 • „Oprawiłam zdjęcie ust z dużymi, białymi zębami. Flamastrem narysowałam na nich próchnicę, a następnie mój synek myje zęby na rysunku przy pomocy starej szczoteczki , tak aby zęby znowu stały się białe. To naprawdę pomogło mu zrozumieć, co dzieje się w jego ustach podczas szczotkowania ząbków.”

Czy masz swoje sposoby? Podziel się nimi z nami korzystając z funkcji komentarza znajdującego się poniżej.

 

Więcej przydatnych porad znajdziesz na stronie Oral B.

0
100.00
Kup szczoteczkę/-ki Oral-B w przedziale cenowym 600 -799zł, a otrzymasz zwrot 100zł.

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie