Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak sprawić, by Twoje dzieci polubiły wizyty u stomatologa

jak-sprawic-by-dzieci-polubily-dentyste
0
Lęk przed dentystą to dość powszechne zjawisko, które zdarza się i u starszych, i u młodszych pacjentów. Jednak odpowiednie zaplanowanie wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz skorzystanie z rad kogoś, kto już uporał się z tym problemem, pomogą Ci zmniejszyć lub nawet zupełnie wyeliminować obawy Twoich dzieci. Pomogą Ci w tym nasze wskazówki…

Wizyta u dentysty może być stresującym doświadczeniem nawet dla dorosłych, nie mówiąc już o najmłodszych pacjentach. Na szczęście wskazówki i dobre rady mam takich jak Ty pomogą Ci utrzymać ząbki Twoich dzieci w doskonałym stanie, a także zadbać o to, by maluchy były spokojne i szczęśliwe nawet wtedy, gdy przekraczają próg gabinetu stomatologicznego.

Zachęcaj je do nauki przez zabawę – również w kwestii pielęgnacji jamy ustnej

„Skoro bawimy się w lekarzy i pielęgniarki albo w farmerów i weterynarzy, możemy równie dobrze pobawić się w dentystów.” – mówi Magda Krawczyk (28 lat). „Mój czteroletni synek Kamil dostał na urodziny zestaw do zabawy w dentystę i chętnie z niego korzysta. Ustawia w kolejce swoje pluszaki, bada ich zęby i mówi im, jak ważne jest regularne używanie pasty i szczoteczki. Oczywiście zbadał też moje zęby i bardzo zainteresowały go plomby. Powiedziałam mu, że kiedy byłam mała, jadłam za dużo słodyczy i dlatego zaczęły mnie boleć zęby, a wtedy mój dentysta musiał je naprawić. Moja opowieść zrobiła na nim duże wrażenie i odtąd lubi, gdy razem szczotkujemy zęby. Mówi wtedy, że pomaga mi o nie dbać, żebym nie miała już więcej plomb.” Zachęcanie dzieci do takich zabaw oraz wspólne szczotkowanie zębów nie tylko je przygotuje i uspokoi przed wizytą u dentysty, ale może również sprawić, że chętnie tam pójdą! 

Wybierz odpowiedniego dentystę dla dzieci

Wielu stomatologów, którzy przyjmują małych pacjentów, bardzo się stara, by wizyty w ich gabinetach były dla dzieci przyjemne i bezstresowe. Postaraj się znaleźć właśnie takiego specjalistę. „Nasza pięcioletnia córka Amelka i dwuletni synek Kacper wręcz uwielbiają wizyty u swojego dentysty” – mówi Ilona Jędrzejewska (33 lata). „Gabinet jest utrzymany w żywych kolorach i udekorowany plakatami przedstawiającymi sceny z komiksów, które zawsze wzbudzają zainteresowanie i uśmiech naszych dzieci. Poza tym nasze maluchy chodzą tam, odkąd skończyły rok. Niektórzy mogą pomyśleć, że to trochę za wcześnie na wizytę u stomatologa, ale dzięki temu może on zauważyć wszelkie potencjalne problemy na odpowiednio wczesnym etapie, a poza tym dzieci stopniowo oswajają się z nową sytuacją. Z początku Kacper był trochę nieśmiały, więc przez pierwszych kilka wizyt siedziałam na fotelu razem z nim, a dentysta sprawdzał stan naszych zębów.”

Skup się na pozytywach

Dzieci już od najmłodszych lat łatwo rozpoznają prawdziwe opinie i odczucia swoich rodziców w wielu różnych kwestiach. Możesz mówić im o Waszym dentyście w samych superlatywach, ale uważaj, żeby nie podsłuchały Twojej rozmowy z kimś innym, podczas której będziesz wyrażać swoje obawy i wątpliwości związane z tym tematem, albo zaczniesz opowiadać przerażające historie związane z własnymi wizytami u stomatologa i narzekać, jak bardzo nie lubisz czyszczenia zębów. Całkiem możliwe, że Twoje dzieci lepiej zapamiętają właśnie takie opowieści, a nie radosne zachęty i zapewnienia, że nie ma się czego bać. 

Niech dbanie o zęby stanie się dla Was czymś naturalnym

Zamiast skupiać się wyłącznie na zakazach i mówić o nieprzyjemnych konsekwencjach zaniedbań w obszarze higieny, Kinga Bartczak (30 lat) często rozmawia ze swoimi córkami – sześcioletnią Anią i trzyletnią Zosią – o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowe, mocne zęby i kości. „Myślę, że jeśli całkowicie zakażemy dzieciom jedzenia słodyczy, staną się dla nich jeszcze bardziej atrakcyjne” – mówi. „W tygodniu staram się podawać na deser owoce, natomiast w weekendy jemy czekoladę i domowe ciasto, zamiast cukierków i lizaków, które przyklejają się do zębów. Pamiętamy też o szczotkowaniu zębów po każdym posiłku. Poza tym nigdy nie podaję swoim dzieciom słodzonych napojów, tylko wodę i mleko.”

Wybierz dobrą metodę i unikaj... przekupstwa

Pomóż swoim dzieciom zrozumieć, że dbanie o zęby i higienę jamy ustnej jest bardzo ważne. Ale mówienie im, że dostaną prezent, jeśli dokładnie umyją ząbki, na pewno nie okaże się dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę. Dlatego zamiast stosować takie wybiegi, postaraj się sprawić, by szczotkowanie i nitkowanie zębów stało się dla Twoich dzieci dobrą zabawą. Pomogą Ci w tym produkty, które na pewno przemówią do dziecięcej wyobraźni – takie jak kolorowe szczoteczki i pasty do zębów Oral B z motywami z filmów Disneya. W ten sposób zachęcisz swoje pociechy do regularnego dbania o zęby i sprawisz, że każda wizyta u stomatologa będzie o wiele bardziej udana. 

A co Ty zrobiłaś, by Twoje dzieci chętniej chodziły do dentysty? Podziel się z nami swoimi wskazówkami w polu komentarza poniżej…

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie