Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Jak prawidłowo szczotkować zęby

DesktopImage
0
Wszyscy wiemy, jak szczotkować zęby, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie kilku drobnych zmian może przynieść ogromne korzyści dla zdrowia jamy ustnej i nie tylko.

Na pewno doskonale wiesz, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale pamiętaj, że jest kilka technik, dzięki którym Twoje zęby będą jeszcze czystsze i bardziej zdrowe…

1. Okrężne ruchy. Większość z nas myje zęby energicznie szorując szczoteczką od lewej do prawej strony. Lepiej jednak szczotkować zęby okrężnymi, delikatnymi ruchami.

2. Szczotkuj nieco dalej. Płytka nazębna gromadzi się w trudno dostępnych miejscach, na przykład z tyłu zębów, tuż przy linii dziąseł, albo po wewnętrznej stronie zębów trzonowych. Pamiętaj też o nitkowaniu!

3. Mierz czas. Zalecany czas szczotkowania to dwie minuty, dwa razy dziennie. Dopilnuj więc, żeby szczotkowanie zębów trwało 2 minuty.

4. Najpierw „na zewnątrz”, potem „od środka”. W pierwszej kolejności umyj zewnętrzne powierzchnie zębów (najpierw górnych, potem dolnych), następnie wyszczotkuj powierzchnie wewnętrzne.

5. Pamiętaj o linii dziąseł. Podczas szczotkowania pamiętaj o linii dziąseł, żeby także były czyste i zdrowe.

6. Nie pomijaj powierzchni żujących. Powierzchnie żujące za każdym razem należy dokładnie wyszczotkować.

7. Ustawiaj szczoteczkę pod kątem. Szczotkując trudniejsze miejsca, na przykład przy linii dziąseł, ustawiaj szczoteczkę pod kątem 45 stopni, staraj się też dokładnie myć tylne zęby. Tylko w ten sposób usuniesz resztki jedzenia i utrudnisz osadzanie się płytki nazębnej.

8. Bądź nowoczesna. Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS 9000 usuwa nawet do 100% więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. Robi wrażenie, prawda?

9. Zęby to nie wszystko. Delikatnie wyszczotkuj także język i podniebienie – to pomaga w usuwaniu niepożądanych bakterii.

10. Pamiętaj, że sama nie dasz rady. Co sześć miesięcy odwiedzaj dentystę – tylko w gabinecie stomatologa usuniesz kamień nazębny, uzupełnisz ubytki i skontrolujesz stan dziąseł.

Jak dbasz o zęby? Dodaj komentarz, jeżeli chcesz podzielić się swoimi sposobami.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz