Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak pomóc nastolatkom podczas rozmowy kwalifikacyjnej

jak-pomoc-nastolatkom-podczas-rozmowy-kwalifikacyjnej
0
Rok szkolny niebawem dobiegnie końca, dlatego też, Twoje nastoletnie dzieci mogą zacząć rozglądać się za pracą dorywczą na wakacje. Poznaj porady, które pomogą Ci przygotować dziecko na rozmowę kwalifikacyjną, niezależnie od tego czy będzie to praca biurowa, czy też posada w sklepie, kawiarni lub barze. Dzieci z pewnością będą kłębkiem nerwów, a Ty nie będziesz mogła pójść z nimi na rozmowę. Możesz jednak zadbać o ich nienaganny i czysty wygląd, który na pewno zrobi wrażenie!

Przygotuj dzieci na pójście do pracy

Dołóż wszelkich starań, aby przed pójściem do pracy Twoje dzieci zdobyły doświadczenie pomagając w biurze przyjaciółki lub lokalnym sklepie z używaną odzieżą. To sprawi, że poczują się swobodniej podczas kontaktu z nieznajomymi osobami. Ponadto będą mogły to odnotować w swoim CV. Warto również zadbać o referencje i opinie dotyczące wykonanej pracy, co stworzy szansę na zatrudnienie w przyszłości, jak również wskaże obszary do poprawy.

Pełna gotowość i profesjonalne przygotowanie

Bardzo ważne jest zgromadzenie możliwie jak największej ilości informacji na temat firmy lub stanowiska, o które chce się ubiegać Twoje dziecko. Wiedza oraz entuzjazm, niezależnie od tego czy będzie to praca w pizzerii czy też sklepie zoologicznym, pozwoli zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy. Będzie chciał wiedzieć czy nowy pracownik z dumą i przekonaniem będzie reprezentował firmę na zewnątrz. Dlatego też, namów dziecko do sprawdzenia informacji dostępnych o firmie w Internecie oraz mediach społecznościowych, tak by poznało aktualne informacje dotyczące firmy jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej – trening czyni mistrza

Przygotuj dziecko do odpowiadania na pytania w pozytywny oraz rzeczowy sposób. Przećwiczcie typowy scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

- Dlaczego zainteresowała Cię nasza oferta?

- Co wniesiesz do naszej firmy?

Wspólnie przygotujcie odpowiedzi na trudne pytania oraz kontrargumenty na zarzuty takie jak: brak doświadczenia lub kwalifikacji, które pozwolą zaprezentować się w dobrym świetle. Być może pomocne będą także następujące określenia: „szybko się uczę” i „potrafię pracować w zespole”. Przygotujcie także kilka przykładów na poparcie tych słów!

Szczegółowe informacje to podstawa

Twój nastolatek może nie mieć bogatego doświadczenia zawodowego oraz kwalifikacji, które może zamieścić w swoim CV. Jednak zdobyte doświadczenie powinno zostać przedstawione w dość szczegółowy sposób, tak by podkreślić umiejętności kandydata w oczach potencjalnego pracodawcy. Jeżeli Twoje dziecko było przewodniczącym klasy, kapitanem drużyny, uczestniczyło w ważnym projekcie, organizowało przyjęcie, pomagało stworzyć scenariusz szkolnego przedstawienia, brało udział w akcjach charytatywnych, prowadzi bloga lub uczestniczy w innych projektach, warto podkreślić zdobyte w ten sposób umiejętności.Równie ważne jest przedstawienie pracodawcy osobowości Twojego dziecka, jego zalet oraz zainteresowań. Dzieci mogą być otwarte i empatyczne lub bardziej metodyczne oraz cierpliwe z dużym przywiązaniem wagi do szczegółów. Niektóre są zafascynowane techniką, inne kochają zwierzęta, cechują się kreatywnością, umieją rozwiązywać problemy lub potrafią zachować się nad wyraz odpowiedzialnie. Szczerze zaprezentujcie sylwetkę kandydata do pracy, ale koniecznie w pozytywnym świetle.

Dobre wrażenie kluczem do sukcesu

Eleganckie, czyste oraz wyprasowane ubrania robią ogromną różnicę. Schludny wygląd może zdziałać cuda w każdej sytuacji. Oczywiście nie każde stanowisko będzie wymagało noszenia garnituru czy garsonki, jednak ładna fryzura, czyste paznokcie, uczesane włosy, świeży zapach oraz brak zarostu lub naturalny makijaż, da wyobrażenie Twojemu dziecku, jak powinno się prezentować w biznesie. Przypomnij dziecku o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z osobą rekrutującą – co świadczy o pewności siebie i dojrzałości, jednak wymaga praktyki!

Przede wszystkim pewność siebie

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna może być bardzo stresującym doświadczeniem dla młodego człowieka, dlatego też warto zadbać o jego pewność siebie. Świeży oddech oraz brak płytki nazębnej – pozwoli zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Koniecznie sprawdź czy dziecko wyszczotkowało zęby pastą Oral-B.

– promienny uśmiech pomoże Twojemu nastolatkowi ocieplić wizerunek i zyskać pewność siebie.

Zakończenie rozmowy z podniesioną głową

Zachęć córkę lub syna do zadawania pytań po skończonej rozmowie kwalifikacyjnej. Rozmówca, który chce dowiedzieć się więcej i wykazuje się inicjatywą oraz inteligencją zyskuje w oczach innych. Warto zapytać na przykład: „Jakich cech poszukujecie Państwo wśród przyszłych pracowników?”. Niezależnie od przebiegu rozmowy, warto zakończyć ją w pozytywny sposób i podziękować osobie rekrutującej za poświęcony czas. Udzielanie niekoniecznie trafnych odpowiedzi na zadane pytania wcale nie oznacza katastrofy. Najważniejsza jest postawa.

 

0
100.00
Kup szczoteczkę/-ki Oral-B w przedziale cenowym 600 -799zł, a otrzymasz zwrot 100zł.

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie