Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak opanować alergie wiosenne u dzieci

Jak opanować alergie wiosenne u dzieci

0

Wielu rodziców musi borykać się z alergiami u dzieci. Niestety z roku na rok rośnie liczba alergików. Alergia to silna reakcja organizmu na konkretny alergen, np. niektóre pokarmy, kurz czy pyłki. System odpornościowy człowieka reaguje na kontakt z alergenem, a do takich silnych reakcji należą m.in. np. uporczywe swędzenie, pojawiająca się opuchlizna, wysypka, bóle brzucha, silne duszności. Oczywiście niektóre alergeny np. roztocza zagrażać mogą dzieciom cały rok, przez cały rok należy również uważać na pokarmy silnie alergizujące np. orzechy, sezam czy mleko.

Niestety wiosna to czas nasilających się alergii, ponieważ właśnie wtedy rozpoczyna się okres kwitnienia wielu roślin, na które dzieci mogą być uczulone. Jak zminimalizować skutki alergii? Przede wszystkim nie należy dopuszczać do ciągłego kontaktu z alergenami. Warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, dzięki któremu nie trzeba będzie tak często wietrzyć mieszkania. Wietrzyć należy po deszczu, albo w godzinach południowych – rano i wieczorem stężenie pyłków w powietrzu może być bardzo wysokie. Odradza się długie przebywanie na świeżym powietrzu. Wiele dzieci ma alergie na jad owadów – w takich przypadkach podczas wiosennych wycieczek do parku czy wypadów poza miasto należy wystrzegać się mrówek, os, pszczół, a także pojawiających się ostatnio w Polsce coraz częściej biedronek, których jad może wywołać u dzieci ostre reakcje alergiczne – swędzenie, zaczerwienienia skóry czy obrzęki. Nowe pokarmy trzeba wprowadzać dzieciom z należytą ostrożnością – szczególnie musimy uważać na to, co dostaje dziecko w przedszkolu i uprzedzić o ewentualnych alergiach pokarmowych. Nie zapominajmy również, że wiele dzieci źle reaguje na promienie słoneczne – pojawia się u nich swędzenie, a także wysypka. Chronią przed nimi specjalne kremy z odpowiednimi filtrami.

Oczywiście, jeśli zauważymy pogłębiające się reakcje alergiczne, należy niezwłocznie udać się do specjalisty po odpowiednie leki, które zminimalizują niepożądane działania alergenów.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie