Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak cofnąć czas w przypadku zębów

Image
0
Dbanie o zęby, ich prawidłowe szczotkowanie oraz zdrowe jedzenie na pewno przyniesie efekty

Wydajemy ogromne kwoty pieniędzy na produkty, które mają nam pomóc jak najdłużej zachować młody wygląd naszej skóry. Trenujemy, żeby utrzymać formę nawet w średnim wieku, a poza tym dobrze się odżywiamy, by zachować zgrabną sylwetkę. Ale jak często poświęcamy czas lub środki na odmłodzenie naszych zębów? A to właśnie one tworzą wewnętrzną strukturę naszej twarzy, co oznacza, że jeśli je stracimy, skóra na policzkach zacznie nieładnie obwisać. Poza tym ich odcień oraz stan naszych dziąseł mają ogromny wpływ na nasz młody wygląd. A oto co możesz zrobić, by Twój uśmiech niepotrzebnie Cię nie postarzał.

Zwracaj uwagę na prawidłowy sposób szczotkowania zębów
„Codziennie poświęcamy czas na oczyszczanie i nawilżanie naszej skóry” – mówi dyrektor Oral-B Smile, dr Uchenna Okoye. „Ale większość ludzi zajmuje się swoimi zębami zaledwie przez ok. 75 sekund, podczas gdy zalecany czas szczotkowania to dwie minuty, dwa razy dziennie. Czyli zaledwie cztery minuty w całym długim dniu, w którym jest ich aż 1440! To chyba niezbyt wiele?”
A może warto zsynchronizować mycie zębów z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, aby poświecić tej czynności całe dwie minuty. Na przykład przed szczotkowaniem zębów nałóż na twarz 2-minutową maseczkę, albo w trakcie szczotkowania ćwicz równowagę, stojąc przez pierwszą minutę na lewej nodze, a przez drugą – na prawej. Użyj stopera lub kuchennego minutnika, żeby upewnić się, że szczotkowanie trwa pełne dwie minuty. Ale nawet jeśli wykonujesz wiele zadań naraz, skoncentruj się na szczotkowaniu.

Używaj odpowiednich narzędzi, aby mieć czyste zęby

„Aby odmłodzić uśmiech, musimy zainwestować w odpowiednie narzędzia” – mówi dr Okoye. Ma rację – przecież nie czyścimy samochodu brudną szmatką, ani nie wykonujemy napraw śrubokrętem w niewłaściwym rozmiarze. Tak jak wielu ekspertów, dr Okoye jest ogromną fanką szczoteczek elektrycznych. „Technologia szczotkowania jest teraz bardzo inteligentna” – dodaje. „Szczoteczki takie jak Oral-B Genius  są jak osobisty dentysta w łazience. Łączą technologię wykrywania położenia z obrazem wideo, wykorzystując kamerę dostępną w smartfonie. Dzięki temu mogą śledzić szczotkowane obszary oraz sprawdzać, jak długo i z jaką siłą szczotkujesz zęby”.

Ale pielęgnacja jamy ustnej nie zaczyna i nie kończy się na szczoteczce. Musisz pamiętać również o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. „Należy nitkować zęby przy użyciu tradycyjnych nici dentystycznych, wykałaczek, a nawet miniszczoteczek. Poza tym warto zainwestować w dobrą pastę wybielającą i czyścik do języka” – mówi dr Okoye.

Dieta dobra dla zębów

Jeśli lubisz czerwone wino i kawę, całkiem możliwe, że te preferencje będą widoczne na Twoich zębach. „Oczywiście ważne jest zdrowe jedzenie, ale stosowanie diety składającej się z samych białych dań wydaje się nierealne. Jeśli jednak chcemy mieć piękny uśmiech, musimy postarać się unikać spożywania potraw, które przebarwiają szkliwo” – mówi dr Okoye. „Wszystko, co zostawia plamy na białej koszuli, będzie też przebarwiać zęby”. Dlatego po spożyciu tych potraw należy wyszczotkować zęby, aby zapobiec przebarwieniom.

Zadbaj o swoje zęby najlepiej, jak potrafisz

Jak wyjaśnia dr Okoye, nie potrzebujesz całego mnóstwa oklein dentystycznych ani drogiego aparatu korekcyjnego, aby Twój uśmiech był piękniejszy. „Zmiana wypełnień z metalowych na białe natychmiast rozjaśni całą jamę ustną. Duże metalowe wypełnienie może rzucać szary cień na cały ząb, więc wystarczą 3-4 takie plomby, aby przyciemnić Twój uśmiech. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to, by zadbać o wszystko naraz, najpierw zajmij się dolnymi zębami, bo to one są najbardziej widoczne”.

Białe wypełnienia są wykonywane z materiału kompozytowego (sproszkowane szkło organiczne, krzemionka lub inne cząsteczki ceramiczne dodawane do bazy żywicznej), który jest równie trwały jak wypełnienia metalowe (amalgamatowe). Materiał ten zostanie też dopasowany do koloru i powierzchni Twoich zębów. „Konieczne będzie miejscowe znieczulenie aplikowane w dziąsło, więc jeśli jest dużo do zrobienia, najlepiej rozłożyć całą pracę na dwie wizyty i na każdej zająć się jedną stroną jamy ustnej” – radzi dr Okoye.

Produkty wspierające pracę mózgu0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie