Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak być szczęśliwym człowiekiem

jak-byc-szczesliwym-czlowiekiem
0
Niewielki wysiłek daje duże efekty! Małe kroki doprowadzą Cię do nagrody. Drobna zmiana może znacząco wpłynąć na Twoje podejście do siebie samej i innych.

Bądź szczęśliwsza
Kluczem do szczęśliwego życia jest zrozumienie, że radość przeważnie idzie w parze ze smutkiem, a wzlotom towarzyszą upadki. Porzuć wygórowane oczekiwania i poznaj prawdziwą istotę miłości, spełnienia i doskonałości. Życie bez problemów jest utopią. Źródłem nieszczęścia jest porównywanie romantycznej wizji naszego życia z szarą rzeczywistością. Nie bez powodu przed sakramentalnym „tak", pada pytanie o wspólne życie na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, bogactwie i ubóstwie, bo właśnie to na nas w życiu czeka! Miłość i nienawiść idą w parze. Jednego dnia nie możemy bez siebie żyć, innego nie możemy na siebie patrzeć. Na tym właśnie polega miłość i z pewnością nie jest ona sielanką. Ma wzloty i upadki, niesie ze sobą radość i smutek. Jednak każdy o niej marzy! Nieodłączną częścią prawdziwej miłości jest chwilowy, negatywny stosunek do partnera, niesfornych dzieci lub zbyt absorbującej czas pracy. Zrównoważony kolaż pozytywnych i negatywnych uczuć leży u podstaw tak zwanej „bezwarunkowej miłości".

  • Nie bądź egocentrykiem. Zapewne istnieją rzeczy lub cechy Twojego charakteru, które Cię denerwują i odrobinę przeszkadzają. Mogą być one związane z brakiem pieniędzy lub czasu. Świat jest Twoim odbiciem, dlatego zastanów się co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze, a z pewnością staniesz się wartościową osobą, pozbawioną egocentryzmu.
  • Wymagaj od innych. To może odmienić Twoje życie. Śmiało domagaj się od innych uznania, czułości, wsparcia, pomocy lub chwili wytchnienia. Powinnaś artykułować swoje potrzeby, nikt przecież nie potrafi czytać w Twoich myślach. Pozwól sobie pomóc i nie żyw urazy, kiedy inni też jej nie mają w stosunku do Ciebie.
  • Skoncentruj się na teraźniejszości zamiast myśleć o przyszłości. Za pewnik można uznać tylko to co jest tu i teraz.
  • Wybierz jedną czynność, która pozwoli Ci zwiększyć kontrolę nad swoim życiem. To może być coś łatwego i szybkiego do zrobienia, co daje poczucie odniesionego sukcesu na przykład: umycie samochodu, poczynienie nowych planów, wyrzucenie starych ubrań. Sukces nas uskrzydla, dzięki niemu jesteśmy mocniejsi i mniej zestresowani.
  • Okazuj wdzięczność. Każdego dnia wykonaj rekonesans i rozkoszuj się słońcem, świeżymi kwiatami na swoim biurku, śpiewem ptaków lub poranną kawą, którą właśnie wypiłaś w miłym towarzystwie. Uczucie wdzięczności nas uszczęśliwia i sprawia, że doceniamy nasze życie.
  • Bądź świadoma tego co dzieje się wokół Ciebie. Rozkoszuj się wodą, która ścieka po Twoje skórze, kiedy bierzesz prysznic, skoncentruj na spotkaniu o godzinie 10:00, pomyśl o posiłku, który podasz swoim dzieciom i odczuwaj całym ciałem, wrażenia których Ci dostarcza. Podczas posiłku skoncentruj się na jedzeniu, gdyż czasami na skutek rozproszenia możesz nie odczuwać smaków i przyjemności z jedzenia. Poćwicz wolniejsze spożywanie posiłków.
  • Nie obwiniaj się zbytnio. Nie pozwól sobie wmówić, że nie zasługujesz na dobre, szczęśliwe życie. Nie miej poczucia winy w odniesieniu do niczego, co dotyczy radości w życiu i szczęścia.
  • Przyj do przodu. Jeżeli masz plany na przyszłość zrób mały krok, który przybliży Cię do ich realizacji.
  • Małe osiągnięcia sprawią Ci radość i zmotywują do dalszego działania. Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą zanim obsłużysz pierwszego klienta, przygotujesz biznes plan lub wizytówki, zacznij od poznania siebie i uwierzenia w swoje możliwości. Wiara we własne możliwości to najlepsza siła sprawcza.
  • Bądź uprzejma dla innych. Naukowcy dowiedli, że dobro powraca. Dlatego też rozjaśnij dzisiaj czyjś dzień.

Jak być szczęśliwym człowiekiem - część 2

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie