Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak bezstresowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia

jak-bezstresowo-przygotowac-sie-do-swiat-bozego-narodzenia
0
Jak zdążyć z przygotowaniami i mieć czas na radosne przeżywanie Świąt

Lista spraw do załatwienia przed Świętami wydaje się nie mieć końca. Podejdź do tego systemowo i oszczędź sobie nerwów.

Pocztówki. Ubieranie choinki. Przystrojenie domu. Pieczenie ciast. Urządzanie przyjęć. Kupowanie prezentów. Pakowanie prezentów. Wysyłanie prezentów. Odwiedziny u rodziny i przyjaciół. Przygotowanie kolacji wigilijnej. To wszystko musisz zrobić dodatkowo, czyli wcisnąć między codzienne zajęcia. Organizacja Świąt Bożego Narodzenia zajmuje bardzo dużo czasu - aż dziwne, że wszystko udaje nam się zrobić. I to w ciągu najkrótszych dni roku.

Komercjalizacja Świąt jest od dawna krytykowana - w szale przygotowań zapominamy, o co tak naprawdę chodzi. Mamy sporo do zrobienia, sklepy są zatłoczone, nic dziwnego, że magia Świąt nam umyka. A mimo to każdy z nas pamięta urocze, świąteczne chwile sprzed lat: ogień palący się w kominku, zapach cynamonu, przepyszne świąteczne ciasta, wesołą muzykę, śnieg za oknem. Oczekiwanie na otwieranie prezentów. Ciepło rodzinne, radość dzielenia się i dawania prezentów. Z nadejściem grudnia wszyscy czujemy presję, żeby jak najlepiej odtworzyć ten nastrój w swoich domach.

Marzy nam się mieszkanie oświetlone świątecznymi lampkami, girlandami świerkowych gałązek, przystrojone gwiazdami betlejemskimi. Jak stanąć na wysokości zadania i cieszyć się tym pięknym okresem? Dostrzec radość dzieci, znaleźć czas dla bliskich, całować się pod jemiołą? Trzeba się dobrze zorganizować i ustalić zadania priorytetowe. Już to słyszałaś/-eś? Łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Oczywistym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy.

Można ułatwić sobie życie, zlecając niektóre zadania - choinkę (pięknie ubraną i z lampkami) może dostarczyć nam kwiaciarnia, a adresowanie kartek możesz zlecić pomocnikom. Dzięki temu zyskasz czas, żeby razem z dziećmi wieszać bombki na choince, a każdą kartkę z życzeniami wypisać osobiście.

Tak dochodzimy do drugiej zasady podołania wszystkiemu - do delegowania zadań. Podpowiemy Ci, co możesz zlecić innym:

Świąteczne pocztówki

Przed Świętami ludzie wysyłają miliardy tradycyjnych kartek. Nie musisz ich osobiście adresować, wystarczy, że sama je wybierzesz i ułożysz ciekawe życzenia, pasujące do osób, do których piszesz. Do niektórych osób możesz wysłać pocztówki elektroniczne, ale takie też niełatwo jest wybrać...

Kupowanie prezentów

Musisz na ostatnią chwilę kupić prezent dla klienta, kolegi z pracy lub dla szefa? Albo dla kuzyna, który nieoczekiwanie przyjedzie na Święta? Zakupy możesz zlecić osobie zajmującej się tym zawodowo - znajdzie odpowiedni prezent, zapakuje i wypisze życzenia. Jeżeli wiesz, co chcesz kupić i nie trzeba tego mierzyć, taki zakup możesz zlecić innej osobie. Sklepy także pakują i wysyłają prezenty.

Dobrym sposobem na ograniczenie zakupów jest zorganizowanie w biurze świątecznej loterii prezentów - wówczas kupisz tylko jeden prezent, który trafi do wylosowanej osoby. Niektórzy przy okazji Świąt obdarowują organizacje charytatywne, a w gronie bliskich kupują skromne prezenty.

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów to miłe zajęcie, ale z reguły brakuje na nie czasu. Zleć to zadanie komuś innemu. W większości sklepów prezent zostanie bardzo ładnie zapakowany, najczęściej sama możesz wybrać papier i ozdoby. Zawodowiec pakuje prezenty, a Ty w tym czasie kupujesz produkty na wigilijną kolację. Możesz też wydać „wstążkowe przyjęcie" - zaproś przyjaciółki i razem pakujcie prezenty. Dzięki temu wszystko będzie zapakowane w naprawdę miłej, przedświątecznej atmosferze.

Goście z innego miasta

Jeżeli na Święta przyjadą do Ciebie teściowie, wynajmij zawodowego przewodnika, który pokaże im miasto. Przy kolacji opowiedzą Ci o miejscach, których do tej pory nie znałaś! Przewodnicy mogą też kupić bilety na ciekawe wydarzenia kulturalne oraz załatwić bardzo dobre miejsca w promocyjnych cenach. Pomagają także rezerwować stoliki w restauracjach.

Jeżeli mniej odpowiedzialne zajęcia zlecisz osobom, które zajmują się nimi zawodowo, będziesz miała czas, żeby znaleźć prezent dla ukochanej osoby. Jeżeli obawiasz się powierzyć swoje sprawy innym, zrób to tylko na próbę. Przecież przeczesywanie sklepów w poszukiwaniu produktów, które mogą być dostarczone do domu nie jest aż tak ważne, jak czas spędzony z dziećmi, na przykład przy pieczeniu ciasta.

Nie bierz wszystkiego na siebie

Jeżeli nie chcesz płacić za cudze usługi, poproś o pomoc członków rodziny. Postaraj się, żeby zadania były ciekawym, wspólnie realizowanym wyzwaniem. Dzieci mogą same przygotować ozdoby na choinkę dla Was i dla dziadków. Takie choinki wspomina się szczególnie ciepło. Gości możesz poprosić, żeby przynieśli po jednej ulubionej potrawie, która uzupełni rodzinną kolację, kiedy Ty skupisz się na lepieniu pierogów. I znajdziesz czas, żeby cieszyć się Świętami.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie