Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Dlaczego śmiech to zdrowie?

Dla Ciebie od Blend-A-Med
dlaczego-smiech-to-zdrowie
0
Z pewnością nie ma osoby, która choćby raz w życiu nie usłyszała, że "śmiech to zdrowie".

Ta obiegowa opinia wdarła się do naszego języka i funkcjonuje w nim od lat. Poznaj 5 dobrych powodów, dlaczego warto codziennie uśmiechać i śmiać się!

Czym jest śmiech?
To nic innego jak spontaniczna reakcja naszego układu nerwowego, która zwykle pojawia się nieprzemyślanie i jest niezależna od naszej woli. Gdy widzimy lub słyszymy coś śmiesznego, w mózgu powstaje impuls nerwowy, który wysyłany jest do przepony powodując jej drgania i unoszenie się. Wówczas zaczynamy gwałtownie wydychać powietrze z płuc, które przechodzi przez krtań powodując radosny śmiech.

Zmniejsz stres!
Jedną z zalet uśmiechu jest to, że redukuje on negatywny wpływ stresu na serce człowieka, co zostało udowodnione przez amerykańskich naukowców. Okazuje się, że nawet wymuszony śmiech czy uśmiech w trakcie stresujących sytuacji zmniejsza częstotliwość uderzeń serca.

Dotleń się!
Brytyjscy badacze wykazali, że gdy się śmiejemy stymulujemy przeponę, która pobudza nasz obieg krwi. Dzięki gromkiemu "Hahaha!" możemy dostarczyć naszemu organizmowi nawet taką ilość tlenu, jak podczas wykonywania fizycznych ćwiczeń o średnim stopniu wysiłku! Śmiech powoduje, że pobierana przez nas dawka tlenu zwiększa się aż trzykrotnie w porównaniu do zwykłego marszu. Wprawiając w ruch klatkę piersiową, sprawiamy, że konieczny jest dwa razy dłuższy wdech niż wydech. A więcej tlenu w naszym organizmie, to nic innego jak lepsza praca wszystkich organów!

Bądź bardziej atrakcyjna!
Uśmiech przynosi nam nie tylko korzyści zdrowotne, lecz również psychologiczne. Uśmiechające się kobiety uważane są za bardziej atrakcyjne, otwarte, przyjazne, pewne siebie i towarzyskie. Takie postrzeganie zjednuje nam ludzi, sprawia, że mamy większe grono przyjaciół i znajomych, a także zwiększa nasze szanse na powodzenie w życiu zawodowym! Badania dowodzą, że osoby, które często się uśmiechają szybciej awansują, gdyż pracodawcy cenią komunikatywność i pewność siebie.

Zapewnij sobie młody wygląd!
Śmiech okazuje się mieć również zbawienny wpływ na naszą urodę. W czasach, gdy zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują na popularności, gładkość i jędrność twarzy możemy zapewnić sobie bez udziału chirurga plastycznego. Wystarczy tylko często się śmiać, ponieważ śmiech napina, masuje i ujędrnia mięśnie twarzy. Wpływa również na rozszerzenie naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie skóry i jej oczyszczanie!

Żyj dłużej!
Kto się uśmiecha, ten żyje dłużej - taki wniosek wyciągnęli amerykańscy naukowcy zgłębiający tajniki śmiechu. Okazuje się, że osoby, które rzadko się uśmiechają żyły średnio 73 lata, podczas gdy pozytywnie nastawieni, często uśmiechający się ludzie aż 80 lat!

Potwierdzamy więc, że śmiech to zdrowie. Warto korzystać z tego naturalnego i... darmowego specyfiku, jakim jest śmiech, aby pozytywnie oddziaływać na nasz organizm. Aby móc z niego w pełni korzystać w nieograniczonym zakresie, zadbaj o jasny i piękny uśmiech z pastą Blend-a-med 3D White, dzięki której zachowasz doskonale białe zęby w trzech wymiarach i zyskasz uczucie długiej, chłodnej świeżości.

Powiązane artykuły:

Jak dobrze zacząć dzień?

Prawidłowe oddychanie

 Przepisy na zdrowe przekąski 

 

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie