Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Dieta odchudzająca - jak wytrzymać na diecie?

dieta-odchudzajaca-jak-wytrzymac-na-diecie
0
Na sam dźwięk słowa "odchudzanie" wielu z nas cierpnie skóra. Kojarzy się ono bowiem zwykle z męczarnią, kuracją pełną wyrzeczeń i… niezadowoleniem z efektów. A przecież tak wcale nie musi być. Jeśli stosujesz dietę odpowiadającą na potrzeby Twojego ciała, proces odchudzania może być całkiem przyjemny i zakończyć się sukcesem. Aby nie poddać się w walce o wymarzoną sylwetkę, pamiętaj o kilku zasadach!

Zacznij od dziś!
„Jutro", „pojutrze", „za tydzień" - ile to już razy odkładałaś zmianę swoich żywieniowych przyzwyczajeń, tłumacząc samą siebie kiepskim dniem, złym samopoczuciem czy brzydką pogodą? To popularna pokusa, dzięki której nasza dieta zostaje przełożona na „wieczne nigdy". Pragnąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, skoncentruj się na danej chwili i zacznij od teraz! Ściśle przestrzegaj ustalonego menu i pamiętaj, że w trakcie diety nie możesz sobie odpuścić, bo zniweczy to dotychczasowe wyrzeczenia!

Zaplanuj każdą część diety!
Decydując się na rozpoczęcie diety, przygotuj się do niej psychicznie. Przemyśl dokładnie każdy jej etap i postaw przed sobą sprecyzowane cele. Możesz zapisać na kartce rzeczy, które będą Cię motywować. Ustal dokładnie menu na każdy dzień i przemyśl co zrobisz, gdy dopadnie Cię nagła ochota na kawałek czekolady czy trudny do pohamowania głód.

Bądź przygotowana!
W walce z nagłymi napadami głodu pomoże Ci staranne uzupełnianie zapasów w lodówce. Powinnaś regularnie dokonywać zakupów spożywczych, tak aby w lodówce mieć zawsze składniki niezbędne do przygotowania potrawy z zaplanowanego jadłospisu. Pusta lodówka może sprawić, ze pobiegniesz do sklepu i zaspokoisz głód czym popadnie, łamiąc zasady i niwecząc dotychczasowe wysiłki. Przed wyprawą do marketu przygotuj również listę produktów, aby o niczym nie zapomnieć.

Urozmaicaj swoje menu!
Znacznie łatwiej będzie Ci wytrzymać na diecie, jeśli Twój jadłospis będzie ciekawy i różnorodny. Najbardziej restrykcyjne diety składające się tylko z kilku produktów nie powinny przekraczać 14 dni. Jedzenie tego samego dania przez kilka tygodni jest przecież ciężkie do zniesienia. Nie obawiaj się wprowadzać drobnych modyfikacji, zachowując kaloryczność i zasady przyjętej diety. Monotonia może się stać Twoim wrogiem, z którym niełatwo będzie Ci wygrać.

Celebruj nawet małe sukcesy!
Ciężko jest wytrwać w dążeniu do celu, którego osiągnięcie możliwe jest dopiero w ciągu kilku miesięcy. Nie czekaj więc na realizację celu głównego - znajdź radość w każdym zgubionym kilogramie i kolejnym tygodniu trwania w postanowieniu. Nagrodą może być drobny zakup, wyjście do kina czy pachnąca, relaksująca kąpiel. Lecz pamiętaj - słodycze nadal są zakazane!

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie