Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

5 rzeczy, które każda nastoletnia dziewczyna powinna usłyszeć od swojego taty

co-kazdy-tata-powinien-powiedziec-corce
0
Ojcowie mogą mieć naprawdę duży wpływ na ugruntowanie poczucia własnej wartości u swoich nastoletnich córek oraz na ich dalsze sukcesy w dorosłym życiu – oto, na czym powinni się skupić, by zapewnić swoim pociechom dobry start.

Bez wątpienia, dla wielu rodziców rozmowa z nastoletnią córką bywa krepująca i kłopotliwa, zwłaszcza w trudnym okresie dojrzewania – szczególnie ojcowie mogą mieć z tym problem… Ich małe królewny dorastają tak szybko, a oni tracą grunt pod nogami nie wiedząc, od czego zacząć i jakich słów użyć. Oto kilka wskazówek, które mogą stać się pomocne:

„Jesteś najlepszą wersją samej siebie”

Media społecznościowe mogą w szczególny sposób wywierać presję na młode dziewczęta, aby wyglądały i zachowywały się w określony sposób. Nastolatki potrzebują więc zapewnienia, że są doskonałe takie, jakie są, niezależnie od tego, jak wyglądają, ubierają się i zachowują. Piękno ma przecież wiele twarzy, a bycie innym wcale nie oznacza bycia gorszym.

„Jesteś silna i dzielna”

Oczywiście wiele tematów, z którymi borykają się młode dziewczęta dotyczy ich ciała i zmian, jakie przechodzą w okresie dojrzewania. Dla ojców pogawędka z nastolatką o tym, jak zmienia się jej ciało może być trudna. Jednym ze sposobów jest komplementowanie wyglądu córki, ale równie ważne jest podkreślanie jej mocnych stron, siły i zwinności. Zachęcaj swoją nastolatkę do uprawiania sportu, zabierając ją na przykład na rowerowe wycieczki. Aktywność fizyczna nie tylko uwalnia endorfiny i poprawia nastrój, ale też daje rodzicowi możliwość zachęcania dziecka do pracy nad kondycją fizyczną i psychiczną. Ważne, by nie wzbudzać przy tym poczucia winy i zawstydzenia. Dlatego nie należy żartować z jej nieporadności lub też dziwić się, gdy poprosi o szybkie zakupy w aptece, by kupić podpaski Always Platinum .

„Jak Ci minął dzień?”

Wszyscy prowadzimy bardzo intensywne życie i często brakuje nam czasu na podtrzymywanie rodzinnych relacji, ale to bardzo ważne, by tata znalazł choć chwilę, by okazać zainteresowanie swojej córce. Pytanie o to, jak jej minął dzień i wysłuchanie tego, co ma do powiedzenia jest szalenie istotne. Bez względu na to, z czym się zmaga i jakie ma problemy, daj jej do zrozumienia, że jest to dla Ciebie równie ważne, jak dla niej. Badania pokazują, że jednym z kluczowych czynników, które warunkują szczęście i spełnienie w dorosłym życiu są zaangażowani rodzice, którzy interesują się sprawami swoich dzieci i okazują im należyty szacunek.

Nieważne, że Ci się nie udało, ważne, że próbowałaś”

Lęk przed porażką może skutecznie blokować nastolatki przed podejmowaniem nowych wyzwań. Aby pomóc córce zwiększyć pewność siebie , tata powinien zapewniać ją, że błędy i porażki są w życiu bardzo ważne, bo to właśnie dzięki nim wyciągamy wnioski, poznajemy siebie i uczymy się, stając się świadomymi i dojrzałymi dorosłymi. Zachęcaj córkę, by próbowała nowych rzeczy i robiła to, w czym czuje się dobra i co ją interesuje. Spędzaj z nią też jak najwięcej czasu w weekendy – zabieraj na wspólne wyprawy i wycieczki. W ten sposób pokażesz jej, że świat jest piękny i pełen możliwości, wystarczy tylko po nie sięgnąć. To nie tylko poszerzy jej horyzonty, ale też uświadomi, że życie nie kończy się na Snapchacie.

„Wierzę w Ciebie”

Zapewnienie nastoletniej dziewczyny, że może być, kim chce i osiągnąć cokolwiek jej się zamarzy jest jedną z najważniejszych lekcji, jaką rodzic może dać swojemu dziecku. Powtarzaj to często i głośno. Niech ten przekaz stanie się swoistą mantrą. W świecie, w którym nastolatki ciągle dostają sprzeczne informacje o kobietach i ich wizerunku, ojciec musi być głosem rozsądku, który prowadzi i wyznacza właściwą ścieżkę, zapewniając na każdym kroku, że bez względu na to jak bardzo świat zewnętrzny zniechęca córkę do robienia różnych rzeczy, ona może osiągnąć wszystko, jeśli tylko będzie tego chciała.

Ten artykuł powstał we współpracy z marką
Always która nieustannie angażuje się w budowanie pewności siebie u dziewcząt i młodych kobiet. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jak Twoi rodzice wspierali Cię w okresie dojrzewania i jak Ty wspierasz swoją córkę w tym trudnym momencie. Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzu poniżej.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie