Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wahania nastroju u nastolatki

wahania-nastroju-u-nastolatki
0
Niekiedy w okresie dojrzewania nic nie jest w stanie złagodzić wahań nastroju, które przeżywa Twoja nastoletnia córka. Ale ten artykuł podpowie Ci, co możesz zrobić, jak 'być z nią' i cieszyć się lepszą atmosferą w domu.

Niektóre z nas kojarzą okres dojrzewania z odgłosem trzaskających drzwi! Ale nawet jeżeli Ty miałaś zwykle dobre relacje z rodzicami i przyjaciółmi, w tym okresie życia doświadczałaś emocjonalnych wzlotów i upadków. Jeżeli chcesz przypomnieć sobie teraz emocje, z jakimi zapewne musi sobie radzić Twoja córka, przeczytaj Dojrzewanie – co teraz czuje Twoja córka i bądź pewna, że sama Twoja obecność jest dla niej wielkim wsparciem – nawet jeżeli tego nie mówi!

5 rzeczy, które możesz zrobić

  1. Cały okres dojrzewania u dziewcząt może być wypełniony emocjami, ale zapewnij córkę, że to minie. Wskaż przykład starszych kuzynek albo koleżanek, które córka szanuje, a które mają już za sobą nastoletnie doświadczenia.
  2. Upewnij się, że Twoja nastolatka dba o siebie. Zdrowa dieta to podstawa, więc pomóż córce unikać zachcianek, zapewniając jej dużo warzyw i owoców.
  3. Zachęć nastolatkę do ćwiczeń. To dobre dla ciała i umysłu. Wyładowanie złości na korcie tenisowym albo bieżni może również przywrócić jej dobry humor.
  4. Jeżeli córka nie chce z Tobą rozmawiać, upewnij się, że zawsze jest ktoś dorosły, komu dziewczyna ufa i z kim czuje się swobodnie. Nie musisz wiedzieć, o czym mówi, ale ważne, że ma kogoś, z kim może się podzielić swoimi przemyśleniami i wątpliwościami. Dzielenie się emocjami z kimś innym pomoże jej również rozwinąć inteligencję emocjonalną.
  5. Wspieraj jej mocne strony i zainteresowania – mózg Twojej córki się rozwija i dziewczynka ma szansę, by go używać. Kreatywne zajęcia pozaszkolne to wspaniały sposób, by mogła wyrazić swoje emocje.

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie