Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Ścieżka kobiety – bądź sobą i walcz o swoje prawa.

Ścieżka kobiety – bądź sobą i walcz o swoje prawa.

0
XXI wiek postawił nas, kobiety, przed nowymi wyzwaniami. Emancypacja kobiet, zapoczątkowana w XIX wieku, przyniosła wiele pozytywnych rezultatów, ale walka kobiet o własne prawa wciąż trwa. W jaki sposób w codziennym życiu realizować postulaty równości kobiet i mężczyzn? W kilku punktach przypominamy, jak nie utrwalać stereotypów związanych z płcią i jak odnaleźć swoje miejsce w świecie, który jeszcze kilka dziesięcioleci temu należał wyłącznie do mężczyzn.
  1. Nie daj się dyskryminować w pracy. Bądź świadoma swoich praw – na podobnym stanowisku powinnaś zarabiać tyle, co mężczyzna. Reaguj na seksistowskie komentarze, niewybredne żarty, pogardliwe zaczepki ze strony kolegów z pracy – broń młodszych koleżanek, nie bądź bierna. Pamiętaj, że brak reakcji to przyzwolenie na uwłaczające traktowanie.
  2. Rozejrzyj się wokół siebie – może obok jest kobieta, która potrzebuje wsparcia? Miej oczy szeroko otwarte na potrzeby innych.
  3. Jeśli masz dzieci – wystrzegaj się stereotypów związanych z płcią. Synom nie powtarzaj: nie zachowuj się jak baba, tylko dziewczyny płaczą… To krzywdzące uogólnienia. Naucz swoich synów sprzątać, gotować, prasować! To żaden wstyd. Córki zachęcaj do bycia aktywnymi, przebojowymi, silnymi, wspieraj ich naturalne predyspozycje, nie zniechęcaj do nauk ścisłych. Buduj ich wiarę w siebie, wspieraj otwartość i siłę przebicia.
  4. Dobrze dobieraj partnerów – nie tylko tych biznesowych. Otaczaj się ludźmi, którzy szanują innych, którzy są otwarci. Pamiętaj, że jesteś kowalem własnego losu, a kto z kim przestaje, takim się staje – wybieraj ludzi, których cechuje pozytywne nastawienie, ludzi prawych i szanujących innych.
  5. Bądź dumna z tego, że jesteś kobietą! Ograniczenia tkwią tylko w Twojej głowie, nie daj sobie wmówić, że jesteś mniej wartościowa, słaba, zależna. Nikt nie ma prawa Cię krzywdzić, zasługujesz na szacunek. Szanuj siebie, myśl o sobie pozytywnie, nie podlegaj manipulacji. Zainwestuj w rozwój osobisty, by osiągnąć harmonię. Siła tkwi w Tobie, musisz tylko właściwie ją wykorzystać.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie