Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Przygotuj córkę na okres dojrzewania

przygotuj-corke-na-okres-dojrzewania
0
Jeśli Twoja córka dostanie okres w szkole, może to być dla niej bardzo stresujące doświadczenie, zwłaszcza jeśli nie jest na to przygotowana. Oto porady, jak pomóc jej poradzić sobie z tą sytuacją i zyskać pewność siebie.

Bez względu na to czy jest to pierwszy okres Twojej córki, czy jeden z kolejnych, jeśli okres rozpoczyna się w szkole, jest to bardzo stresujące doświadczenie. Musi ona chociażby poradzić sobie z nieprzyjemnymi symptomami, takimi jak skurcze, bóle głowy, czy wzdęcia, które mogą być źródłem krępujących sytuacji.

A to właśnie Ty jesteś osobą, która już przez to przechodziła. Nie ma osoby, która wie lepiej przez co obecnie przechodzi Twoja córka, dlatego pomóż jej rozwiać obawy i doradź jej jak może sobie poradzić z całą sytuacją. Oto jak...

1. Wybierz taki moment na rozmowę, kiedy Twoja córka będzie zrelaksowana i porozmawiaj z nią o wszystkich jej obawach. Przedstaw jej wszystkie scenariusze, jakie mogą ją spotkać i wspólnie opracujecie strategie jak wyjść z danej sytuacji obronną ręką. Fakt, że będzie przygotowana na takie sytuacje, z pewnością doda jej pewności siebie. Dodatkowo, podczas Waszej rozmowy, daj jej szansę, by zadała Ci wszelkie nurtujące ją pytania. Z pewnością znajdzie się kilka mitów, które rodzą obawy Twojej córki, a Ty możesz rozwiać jej wątpliwości. 

2. Powiedz córce, do kogo może się zwrócić w szkole po pomoc, gdyby miała problem. Czy jest w szkole jakiś przyjazny nauczyciel, pracownik czy przyjaciółka, do której może się zwrócić, gdyby pojawiły się bolesne skurcze lub miała wyjątkowo obfite krwawienie? Zobaczysz, że będzie o wiele spokojniejsza, wiedząc, że nie zostanie sama z tym problemem.

3. Dowiedz się jak szkoła podchodzi do leków przeciwbólowych. Niektóre szkoły wolą, by leki przeciwbólowe były jedynie wydawane przez szkolną pielęgniarkę, a w innych placówkach, dzieci mogą mieć przy sobie leki i wziąć tabletkę przeciwbólową, gdy zajdzie taka potrzeba. 

4. Opracujcie strategie radzenia sobie z bólem. Czy są jakieś ćwiczenia oddechu lub inne ćwiczenia relaksacyjne, które Twoja córka może wykonać, gdy będzie miała bolesne skurcze? Czy Twoja córka ma jakieś luźniejsze ubrania, które mogłaby założyć do szkoły, w razie gdy będą towarzyszyły jej wzdęcia? Aby poznać więcej wskazówek i porad dotyczących radzenia sobie ze skurczami i symptomami miesiączki, przeczytaj ten artykuł.

5. Przygotuj jej awaryjny zestaw miesiączkowy, który będzie zawierał wszystko to, czego Twoja córka może potrzebować w trakcie okresu. Zawartość zestawu:

  • Kilka podpasek Always ze skrzydełkami lub tamponów odpowiednich zarówno przy mniej i przy bardziej obfitym krwawieniu. Ten artykuł może się również okazać dla Ciebie pomocny.
  • Chusteczki do higieny intymnej (są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy w toalecie zabraknie papieru toaletowego).

  • Zapasowa bielizna.

  • Tabletki przeciwbólowe, które przepisał lekarz (o ile szkoła Twojej córki na to pozwala).

  • Ładna kosmetyczka lub etui, które pomieści wszystkie te niezbędne rzeczy. 

6. Na koniec, zapewnij ją, że zawsze może do Ciebie zadzwonić o każdej porze dnia, jeśli tylko będzie miała taką potrzebę. Świadomość, że zawsze jest ktoś obok niej, kto może ją wysłuchać, przytulić i ktoś kto czeka na nią w domu, zapewni jej uczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Masz może jakieś cenne wskazówki dotyczące tego jak pomóc nastolatkom radzić sobie z miesiączką? Podziel się nimi, pisząc komentarz poniżej. 


Po więcej przydatnych porad i wskazówek odwiedź stronę Always.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie