Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Miesiączka: istotne tematy, które powinnaś poruszyć ze swoją córką

Dla Ciebie od Always
miesiaczka-istotne-tematy-ktore-powinnas-poruszyc-ze-swoja-corka
0
nabrzmiale-i-tkliwe-piersi-1-size-detail

Nabrzmiałe i tkliwe piersi to częsty problem, który spowodowany jest wahaniami poziomów hormonów w trakcie miesięcznego cyklu. Zasugeruj córce, by nosiła wygodny, bawełniany stanik. A jeśli takiego nie ma, zabierz ją na zakupy i wykorzystaj ten czas, by przedyskutować objawy przed miesiączką. To doskonała okazja, by rozwiać jej wątpliwości i zacieśnić więź.

skurcze-i-bolesne-miesiaczki-1-size-detail

Wyjaśnij córce, że pierwsze kilka dni miesiączki mogą rodzić największy dyskomfort. Skurcze i towarzyszące im objawy okresu mogą być naprawdę dokuczliwe. Twoja córka może być apatyczna, rozdrażniona. Może nie chcieć wychodzić spod koca. Powiedz jej, że to normalne, wspieraj ją i postaraj się zapewnić jej maksimum komfortu.

Stress-956429-1-size-detail

Prowadzenie kalendarzyka miesiączkowego może pomóc Twojej córce zredukować stres i napięcie związane z oczekiwaniem na okres. Za naszych czasów były papierowe kalendarzyki, teraz nastolatki mają do dyspozycji aplikacje na telefony komórkowe. Powiedz córce, że informacja kiedy pojawi się kolejna miesiączka pozwoli jej się lepiej przygotować na tę okoliczność. Pamiętajcie też o wkładkach higienicznych, takich jak Always. Zadbaj o to, by zawsze miała kilka sztuk w plecaku. Dzięki temu będzie czuła się świeżo i pewnie przez cały dzień w szkole.

Stress-956429-1-size-detail

wzmozony-apetyt-1-size-detail

Kilka dni przed okresem większość kobiet odczuwa wzmożony apetyt i ma ochotę na konkretne rzeczy. To dlatego, że przed okresem i w trakcie „tych dni” spalamy więcej kalorii. Głód jest również spowodowany wahaniami poziomów hormonów. Poradź córce, by mimo wszystko sięgała po zdrowe przekąski. Zachęcaj ją do jedzenia owoców i picia soków, które są bogate w substancje odżywcze i dodatkowo nawadniają organizm. ;

pryszcze-i-wykwity-1-size-detail

Wiele nastolatek boryka się z problemem trądziku. Dotyczy to zwłaszcza pierwszych kilku lat od momentu pojawienia się pierwszej miesiączki. Jeśli Twoja córka należy do tego grona, powiedz jej, że to przez te nieszczęsne hormony - zwłaszcza progesteron. To on jest odpowiedzialny za nadmierne wydzielanie sebum, blokowanie porów i w prostej drodze prowadzi do pojawiania się wykwitów. Ważne, by Twoja córka dobrze się odżywiała i dużo wypoczywała. Udowodniono, że dobra dieta i 8 godz. snu każdego dnia wpływa na redukcję trądziku.

hustawka-nastrojow-1-size-detail

Wahania poziomów hormonów mogą prowadzić do huśtawek nastrojów i popadania z jednej skrajności w drugą. Podczas, gdy Twoja córka prawdopodobnie zdaje sobie już sprawę z dobrodziejstw prawidłowej diety i regularnych ćwiczeń, zwróć jej uwagę na fakt, że prawidłowe odżywianie i sport przekładają się również na jej samopoczucie. Oczywiście Twoja córka nie musi pierwszego dnia okresu przebiec 30 km, ale regularna aktywność fizyczna pomoże jej złagodzić dyskomfort związany z miesiączką. 

Przeszłaś przez to? Pomóż innym mamom i podziel się z nimi swoją taktyką działania.

0
Background2-1920X660
Background3-1920X660
Background1-1920X660

PORTAL DLA MAM EVERYDAYME

Jako pierwszy/pierwsza odkryj nowe produkty P&G i marek partnerskich.
Czytaj porady, inspiracje i sprawdzone pomysły dotyczące zdrowia, urody i życia rodzinnego !
Otrzymuj bezpłatne produkty i próbki oraz inne nagrody, którymi możesz dzielić się ze znajomymi.
Zostań Ambasadorem EverydayMe

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie