Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak wybrać najlepszą dietę odchudzającą?

Jak wybrać najlepszą dietę odchudzającą?

0
Spośród setek dostępnych diet można wybierać do woli, niestety nie każda będzie dla nas odpowiednia. Co trzeba zrobić, zanim rozpoczniemy swoją przygodę z dietą?
W pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować, co chcemy osiągnąć, czy to ze względów zdrowotnych czy też tylko estetycznych – bo mamy przed latem parę kilo do zrzucenia. Zastanówmy się, jakie są nasze największe żywieniowe grzeszki. Co robimy dobrze, jakie produkty nam smakują? Przez tydzień rekomendujemy poprowadzenie dzienniczka żywieniowego. Dzięki takiej analizie łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję, jeśli chodzi o wybór diety. To z kolei sprawi, że będziemy jej konsekwentnie przestrzegać!

To, jaką dietę wybierzemy, jest bardzo ważne. Dzięki temu unikniemy efektu jojo, który jest przy źle dobranej diecie więcej niż pewny. Dobrze jest też zasięgnąć opinii dietetyka, bo dzięki temu dieta będzie dla nas przyjemnością i będziemy mieć szansę na wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych, a one są gwarancją dobrego zdrowia i prawidłowej wagi.

Na rynku diet jest bardzo dużo, wybranie tej najlepszej dla nas to bardzo trudne zadanie. Ostatnio bardzo modny jest post dr Dąbrowskiej – to bardziej post dla zdrowia niż dieta, ale bardzo skuteczny, jeśli chodzi o zrzucanie zbędnych kilogramów. Post dr Dąbrowskiej opiera się na spożywaniu wybranych warzyw i owoców o małej kaloryczności – dzienna dawka to między 600 a 800 kalorii. Maksymalny czas trwania to 42 dni, nie więcej. Post możemy przeprowadzać dwa razy do roku, a po jego zakończeniu niezwykle ważne jest prawidłowe wychodzenie z niego, żeby kilogramy nie wróciły. Chudnięcie jest efektem ubocznym, bo główne założenie to odzyskanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Najlepiej post stosować w miesiącach letnich i wczesną jesienią, kiedy dostępne są dobrej jakości warzywa i owoce.

Druga dieta, która zdobywa coraz większe grono zwolenników, to 16/8, czyli jedzenie w okienku żywieniowym przez 8 godzin i niejedzenie przez kolejne 16 godzin. Przez te 16 godzin nasz organizm „odpoczywa” i trawi to, co nagromadził wcześniej. Taka dieta jest dla wytrzymałych, bo jedzenie pierwszego posiłku o godzinie 12:00 czasami jest nie do wytrzymania, a wiadomo, że śniadanie jest jednym z ważniejszych posiłków dnia.

Dietetycy mówią, że najlepsza dieta to ta, która zawiera zbilansowane posiłki, pełne witamin i minerałów, idealnie dobrane do naszych potrzeb. Mówi się też, że żeby schudnąć, trzeba jeść, tylko mądrze i w odpowiednich proporcjach, rezygnując z żywności przetworzonej, fast foodów i naszego największego wroga − cukru! A najważniejszy jest ruch, więcej ruchu, chodzenia – co najmniej 10 tys. kroków dziennie. Wtedy efekty będą długotrwałe.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie