Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

5 ważnych powodów, by wykonywać codzienne ćwiczenia

DesktopImage
0
Zalety ćwiczeń wykonywanych regularnie można długo mnożyć. To doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną oraz na obniżenie poziomu stresu.

Wszyscy wiemy, że należy uprawiać aktywność fizyczną (przez około 30 minut, codziennie), ale kiedy to robić, jeśli cały czas wypełnia praca i rodzina? Czy ćwiczenia naprawdę są takie ważne? Tak, są ważne. Poniżej znajdziesz powody by ćwiczyć. Naprawdę warto. Jeśli zdołasz znaleźć czas na codzienne ćwiczenia, szybko odczujesz wiele korzyści.

1. Poczujesz się lepiej. Jesteś zbyt zajęta i zbyt zestresowana, żeby ćwiczyć, więc tego nie robisz… w rezultacie czujesz się coraz gorzej (i tak koło się zamyka). Jednak nawet najbardziej zajęta osoba może coś zrobić – na przykład poćwiczyć w domu przez 15 minut lub pójść z dziećmi na spacer do parku. Eksperci są zgodni: nawet krótka aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu stresu, uczucia poddenerwowania, a nawet depresji.

2. Wspólna aktywność zbliża rodzinę. Ćwiczenia to niekoniecznie samotny jogging w parku, czy sesja przed telewizorem. To także rodzinna wycieczka rowerowa czy gra w piłkę. Wielu ekspertów uważa, że rodzinne uprawianie sportów nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale również podnosi pewność siebie u dzieci. Zatem może na tenisa?

3. Polubisz osiąganie wyznaczonych celów. Cel nie jest tu najważniejszy. To może być dłuższy dystans niż przebyty dzień wcześniej, albo bieganie za dziećmi bez zadyszki. Bardzo szybko zauważysz poprawę kondycji fizycznej i z radością będziesz stawiać sobie coraz ambitniejsze cele. Zaproś do zabawy całą rodzinę – zdrowa konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła…

4. Nie takie słodycze straszne. Regularna aktywność fizyczna przez co najmniej 30 minut dziennie pozwala nawet o 50% obniżyć ryzyko poważnych chorób (zawału, udaru i nowotworów), wpływa na poprawę nastroju, jakość snu i poziom energii. Poza tym dobrze robi na sylwetkę, więc od czasu do czasu będziesz mogła pozwolić sobie na porządny deser!

5. Niech żyje życie towarzyskie! Aktywność fizyczna to sposób na spędzanie czasu z rodziną, ale też na zawarcie nowych znajomości i podtrzymywanie przyjaźni. Jeśli będziesz chodzić na jogę z koleżanką ze szkoły albo dołączysz do klubu sportowego, Twoje życie towarzyskie rozkwitnie. Kiedy znajdziesz na to czas? Odpowiedź jest prosta – sporo czasu zaoszczędzisz stosując szampon z odżywką Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja, który zadba o Twoje włosy i utrzyma je pod kontrolą, żebyś wyglądała i czuła się świetnie wychodząc na spotkanie ze znajomymi.

Zainteresował Cię ten artykuł? Dodaj swój komentarz, podziel się wskazówkami!

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz