Wszystko, co musisz wiedzieć o higienie intymnej

Wszystko, co musisz wiedzieć o higienie intymnej

Skóra w okolicach sromu może być bardziej wrażliwa niż w innych częściach ciała, zwłaszcza podczas miesiączki. Oto przewodnik po higienie intymnej.


Dbaj o czystość

Łagodnie oczyszczaj miejsca intymne, używając letniej wody i miękkiej myjki albo dłoni. Możesz też delikatnie spłukiwać te okolice, biorąc prysznic. Unikaj produktów, które mogą zmienić odczyn pH pochwy. Spłukuj ciepłą wodą.

Osuszaj

Ważne, by skóra w okolicach intymnych była czysta i sucha. Jeżeli pływałaś albo uprawiałaś sport, zdejmij zaraz potem mokry kostium i strój do ćwiczeń.

Wybieraj odpowiednią bieliznę

Zawsze noś bieliznę, która jest w 100% bawełniana.

Noś luźne ubranie

00_Secondary_Image
Tampax Compak Pearl Tampony
(12)

Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl

Odkryj teraz!

Noszenie ciasnych ubrań może utrudniać zachowanie naturalnej higieny. Zatem postaraj się unikać obcisłych strojów do ćwiczeń i wybieraj ubrania przepuszczające powietrze.

Zmieniaj regularnie podpaski i tampony

W zależności od tego, jak obfita jest Twoja miesiączka, zmieniaj podpaski albo tampony co 3-4 godziny albo zanim przesiąkną. W ten sposób unikniesz podrażnień miejsc intymnych (objawiających się m.in. swędzeniem i dyskomfortem) i nieprzyjemnego zapachu.

Idź do lekarza

Jeżeli Twój srom albo skóra w miejscach intymnych jest wrażliwa na dotyk, czerwona, spuchnięta, i swędząca, to znaczy, że cierpisz na podrażnienie miejsc intymnych i być może infekcję. Czasem pomóc może po prostu zmiana proszku do prania. Ale warto również, byś udała się do lekarza, który określi przyczynę i wdroży odpowiednie leczenie.

Zapomnieliśmy o czymś?

Chcielibyśmy poznać Twoje doświadczenia. Może masz wskazówki, które mogłyby pomóc innym kobietom?

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jak dla Mnie dbanie o higienę intymną jest bardzo ważną sprawą, jednak to jest wciąż temat tabu. Ja się wszystkiego uczyłam sama, poznawałam swój organizm

  • Zgłoś
JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Regularność to podstawa w codziennej higienie intymnej, zwłaszcza i również po stosunku seksualnym. Pamiętać należy o kąpieli, zmianie bielizny, podpaski, używaniu preparatów przeznaczonych wyłącznie do dbania o okolice intymne. Tam skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna.

  • Zgłoś

dodam, ze nie powinno się używać mydła i mocno perfumowanych środków do higieny intymnej, równie ważne jest to, aby zawierały bakterie kwasu mlekowego lub wyciąg z kory dębu :) od lat używam Laktacyd'u i z czystym sumieniem mogę polecić :)

  • Zgłoś

zgadzam się, myjka to nienajlepszy pomysł. Warto też pamiętać o kierunku mycia okolic intymnych od przodu ku tyłowi - zapobiegamy przenoszeniu bakterii na cewkę moczową.

  • Zgłoś

Myśle,że nie najlepszym pomysłem jest używanie myjki do opłukiwania miejsc intymnych- to jest dopiero siedlisko bakterii . Lepiej użyć po prostu dłoni.

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora