Właściwa higiena intymna

Właściwa higiena intymna

Zapachy z miejsc intymnych są normalne i naturalne, mogą też się różnić w różnych fazach cyklu miesiączkowego.


Czy wiedziałaś, że kobiecy zmysł powonienia działa inaczej w różnych fazach cyklu miesiączkowego? Że jesteś najbardziej wrażliwa na zapachy w okresie przedowulacyjnym?

Zapachy z miejsc intymnych odgrywają również ważną rolę jako jeden z czynników, które pomagają wybrać partnera z odpowiednim zestawem genów potrzebnych do rozmnażania.

Oto proste kroki, dzięki którym będziesz czuć się świeżo i komfortowo cały czas.

Delikatne mycie

  • Łagodnie oczyszczaj miejsca intymne letnią wodą, używając miękkiej myjki, dłoni albo delikatnie spłukując te okolice podczas brania prysznica.
  • Unikaj produktów, które mogą zmienić poziom pH pochwy.

Utrzymuj czystość i suchość

Skóra w miejscach intymnych jest wrażliwa, dlatego – zwłaszcza podczas miesiączki – otocz ją szczególną troską. Możesz przeczytać więcej na temat higieny intymnej.

Bielizna

  • Noś bieliznę wykonaną ze 100% bawełny.
  • Podczas okresu noś przy sobie dodatkowe sztuki bielizny.
Tampax Pearl Regular
Tampax Pearl Regular
(95)

Przy lekkim i średnim krwawieniu

Odkryj teraz!

Pomyśl o wkładkach

Zapachy z miejsc intymnych są naturalne i normalne. Jeżeli chcesz zmniejszyć ich intensywność, pomocne mogą okazać się wkładki, ponieważ wchłaniają i utrzymują wewnątrz wydzielinę prowadzącą do powstawania zapachu. Wkładki zapachowe Discreet zapewniają także świeżość i dodatkową pielęgnację.

Zmieniaj regularnie podpaski/tampony

Krew menstruacyjna jest bezwonna, dopóki nie ma styczności z bakteriami i powietrzem. Jeżeli z odpowiednią częstotliwością zmieniasz tampony albo podpaski i regularnie się podmywasz, będziesz się czuła świeżo przez wszystkie dni miesiączki.

Kiedy uać się do lekarza

Jeżeli cierpisz na podrażnienie skóry w miejscach intymnych albo zaobserwowałaś zmiany w wydzielinie z pochwy, udaj się do lekarza, który określi przyczynę i zastosuje odpowiednie leczenie.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Chcielibyśmy poznać Twoją opinię. Może znasz jakieś wskazówki, które mogłyby pomóc innym kobietom?

Przedstawione produkty

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Nie jestem pewna, czy szare mydło to dobry pomysł. Szczególnie w kostce na ktorej osadzają się bakterie. Polecam bieliznę bambusową i bawełnianą. ;) Przy niektórych metodach antykoncepcji wydzielina pachnie bardzo intensywnie, wtedy polecam zachować szczególną higienę.

  • Zgłoś

Dobrze jest mieć ze sobą chusteczki nawilżane np.zapachowe lub antybakteryjne albo jest też papier nawilżany

  • Zgłoś

Warto też zwracać szczególną uwagę na rodzaj bielizny jaką nosimy to jest bardzo ważne.

  • Zgłoś

jesli ktos ma problemy z np.stanami zapalnymi warto pamietac o wizycie u ginekologa , clotrimazolum też pomaga masc w aptece bez recepty koszt okolo 5 zl bardzo pomaga

  • Zgłoś

A ja polecam podmywanie się szarym mydłem.

  • Zgłoś
Przepisy kulinarne
Przepisy kulinarne
5

Przepisy kulinarne

You have already participated to this slideshow
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora