Warto być dobrym!

Warto być dobrym!

Mówi się, że tylko dobroć może ocalić świat. Ludzie na całym świecie przyznają, że obecne realia wymagają byśmy byli bardziej uprzejmi względem siebie. Czy czynienie dobra może wpłynąć na Twoje samopoczucie? Dlaczego okazywanie troski i empatii jest tak naturalne i ważne?


Kobiety od zawsze instynktownie wiedziały to, co potwierdzają najnowsze badania: bycie uprzejmym sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi. Czy bycie miłym musi być zawsze oczywiste i widoczne gołym okiem? Czy nie może po prostu być przejawem sympatii, o którym nie mówi się głośno? Naukowcy są zdania, że tak. Zatem w jaki sposób bycie dobrym wpływa na nas i na innych? Oto kilka punktów do zapamiętania:

  1. Dobroć pomaga w budowaniu trwałych relacji: istnieje silny związek między tym jak miła jesteś i jak bardzo lubią Cię inni. A to dlatego, że przejawy dobroci zmniejszają dystans emocjonalny między ludźmi i pomagają tworzyć więzi.
  2. Bycie miłym otwiera ludzi: naukowcy potwierdzają, że czynienie dobra pomaga w przełamywaniu lodów i otwiera nawet najbardziej zamknięte w sobie osoby.
  3. Uprzejmość sprawia, że czujemy się ze sobą lepiej: kiedy jesteśmy mili dla innych, czujemy się dobrymi ludźmi – bardziej moralnymi, optymistycznymi i pozytywnie nastawionymi do życia, a to sprawia, że w dalszej perspektywie czujemy się szczęśliwsi. Na poziomie biochemicznym, uważa się, że czynienie dobra zwiększa poziom dopaminy w mózgu, a to daje nam naturalnego „kopa”, zwanego „kopem niosącego pomoc”.
  4. Dobroć ma przełożenie na zdrowie: kiedy czynimy dobro, uwalniana jest oksytocyna, znana również jako hormon „kardioochronny”. Chroni serce przed obniżeniem ciśnienia krwi.
  5. Bycie uprzejmym sprawia, że wyglądamy młodziej: ten sam hormon, który obniża ciśnienie krwi, zmniejsza poziom wolnych rodników i redukuje możliwość wystąpieniae chorób układu sercowo-naczyniowego. W ten sposób hamuje procesy starzenia u źródła.
  6. Bycie miłym vs działania zapobiegawcze: naukowcy z dwóch amerykańskich uniwersytetów dowiedli, że u osób, których szczęście oparte jest na dawaniu, a nie na braniu, istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia cukrzycy, raka i chorób serca. Te osoby mają również większą liczbę przeciwciał, które pomagają w walce z wieloma chorobami.
  7. Uprzejmość gwarantuje lepszą jakość życia: niektóre badania dowodzą, że kiedy dajemy siebie innym, zwłaszcza jeśli zaczniemy już od najmłodszych lat, wszystko, poczynając od satysfakcji z życia, poprzez samorealizację, a na zdrowiu psychicznym kończąc, ulega wyraźnej poprawie. Spada również zagrożenie wystąpienia stanów depresyjnych i przedwczesnej śmierci, a także wzrasta poziom życiowego farta.
  8. Dobroć jest zaraźliwa: kiedy jesteśmy uprzejmi, inspirujemy swoim zachowaniem innych. Badania pokazują, że taki mechanizm uruchamia efekt domina. Tak jak puszczanie kaczek na wodzie, czynienie dobra zatacza coraz szersze kręgi i inspiruje coraz większą rzeszę ludzi. Zatem , kiedy jesteśmy dobrzy dla innych, świat staje się lepszy nie tylko dla nas, naszych rodzin, ale dla wszystkich otaczających nas ludzi.
Naturella Pads Classic Night podpaski Miesiaczka SI00
Naturella Classic Night podpaski
(20)

Wypróbuj podpaski Naturella Classic Night

Odkryj teraz!

Żyj zdrowo, bądź szczęśliwa i uprzejma!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

mismi

mismi

Zgłoszone

Zgadzam się w 100 procentach.

  • Zgłoś