Twoja miesiączka po ciąży

Twoja miesiączka po ciąży

Kiedy po porodzie Twój cykl miesiączkowy znów zacznie funkcjonować i czego możesz się wtedy spodziewać?


Ciąża zmienia Twój organizm na wiele sposobów, a Twój cykl miesiączkowy może być inny niż przed urodzeniem dziecka.

Krwawienie po porodzie

Zanim zajmiemy się miesiączką, skupmy się na kwestii krwawienia, które pojawi się zaraz po porodzie. Z greckiego jest ono zwane „lochia”. Jest to wydzielina zawierająca krew i tkankę, która wyścielała macicę. Krwawienie pojawi się niezależnie od tego, czy rodziłaś naturalnie, czy przez cesarskie cięcie. Mamy wiele rad dotyczących krwawienia po porodzie, ale najważniejsze, byś pamiętała, że jeżeli wydalasz duże skrzepy, powinnaś natychmiast poinformować o tym lekarza albo położną.

Kiedy dostanę pierwszą miesiączkę po ciąży?

Pierwsza miesiączka po ciąży pojawia się w różnym czasie u różnych kobiet i czas ten może zależeć od tego, czy kobieta karmi piersią. Jeżeli nie karmisz piersią, prawdopodobnie zaczniesz miesiączkować w 6-13 tygodniu po porodzie. Jeżeli karmisz piersią, miesiączka może powrócić kilka tygodni albo miesięcy później, albo nawet dopiero wtedy, gdy przestaniesz karmić. To kolejna zaleta karmienia piersią!

Always Ultra Lara Super PL SI01
ALWAYS Ultra Super rozmiar 2 Podpaski
(106)

Odkryj podpaskę zapewniającą ochronę przed przeciekaniem dopasowaną do kształtu Twojego ciała i intensywności miesiączki

Odkryj teraz!

Jaka będzie moja miesiączka po ciąży?

U niektórych kobiet miesiączki po porodzie są bardziej obfite, bardziej nieregularne i bywa że bardziej bolesne. Poinformuj lekarza, jeżeli musisz zmieniać tampon albo podpaskę co godzinę albo dwie, albo jeżeli zauważysz nagłe chluśnięcia krwi, wydalasz duże skrzepy albo odczuwasz ból, który jest silniejszy niż Twoje zwykłe skurcze miesiączkowe.

Skontaktuj się

Chcielibyśmy się dowiedzieć, co masz do powiedzenia na temat miesiączki po porodzie. Być może Twoje rady pomogą innym kobietom.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

jestem bardzo ciekawa czy moja miesiączka będzie dalej taka bolesna i znów będzie mi pomagał tylko ketonal niektórzy mówili że po pierwszej ciąży jest niby lepiej zobaczymy ! :)

  • Zgłoś

asiab

Zgłoszone

Ja dostałam ok 3-4mc po porodzie ale karmiłam ok tyg piersią a potem mm. Co do samych miesiączek to i tak mam ból jak mam dostać a potem jest ok i mniej więcej trwa tyle samo ile przed.

  • Zgłoś

moja pierwsza miesiączka po porodzie dostałam miesiąc po odstawieniu Syna od piersi, a 4 miesiące po jego narodzinach. zauważyłam, że miesiączki są bardziej obfite, ale nieco mniej bolesne niż przed zajściem w ciążę.

  • Zgłoś

Urodziłam 4 miesiące temu, piersią karmiłam 3 miesiące i miesiączki dalej nie mam.

  • Zgłoś

Dwójkę dzieci urodziłam siłami natury z ostatnim synkiem miałam niestety cesarskie cięcie musieli go ratować ale miesiączka po tym ostatnim porodzie to jakiś koszmar strasznie źle się czuję nie jestem w stanie funkcjonować przecież trzy dni :( inaczej miałam po naturalnych porodach wszystko było dobrze

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora