Plamienie podczas ciąży

Plamienie podczas ciąży

Co powinnaś zrobić, jeśli zauważysz niewielkie krwawienie podczas ciąży


Plamienie podczas ciąży, zwłaszcza na początku, nie jest niczym niezwykłym. Jednak może być groźnym objawem, dlatego natychmiast powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem albo położną.

Niewielkie krwawienie na początku ciąży

Wiele kobiet na początku ciąży ma niewielkie krwawienia. Ważne, by w takim przypadku natychmiast skontaktować się z lekarzem albo położną, którzy wykluczą poronienie albo ciążę pozamaciczną.

Jednak staraj się nie martwić. Plamienie na początku ciąży po prostu się zdarza, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w ścianie macicy. Wiele kobiet, które miały krwawienie na tym etapie, szczęśliwie donosiło swoje ciąże.

W przypadku niektórych kobiet plamienie podczas ciąży pojawia się więcej niż jeden raz. Krwawienie podczas ciąży może być spowodowane podrażnieniem szyjki macicy, zwłaszcza po stosunku seksualnym.

Niewielkie krwawienie na późniejszych etapach ciąży

Always Ultra Lara Super PL SI01
ALWAYS Ultra Super rozmiar 2 Podpaski
(106)

Odkryj podpaskę zapewniającą ochronę przed przeciekaniem dopasowaną do kształtu Twojego ciała i intensywności miesiączki

Odkryj teraz!

W przypadku wszelkich krwawień pojawiających się na późniejszych etapach ciąży kobieta powinna zgłosić się do ginekologa, lekarza pierwszego kontaktu albo położnej. Chociaż plamienie podczas ciąży często nie jest groźne, może także wskazywać na problemy z łożyskiem, którymi należy się zająć.

Twój lekarz zapyta Cię, czy masz jakieś inne objawy, takie jak ból albo zawroty głowy, może również przeprowadzić badanie ginekologiczne i badanie USG, a także zlecić badanie krwi.

Chociaż – co zrozumiałe – będziesz zaniepokojona, postaraj się zbytnio nie martwić. Wiele kobiet, które miały krwawienie, szczęśliwie donosiło swoje ciąże.

Czy miałaś plamienie podczas ciąży?

Jeżeli masz jakieś wskazówki albo rady, które mogą pomóc innym kobietom, zachęcamy, byś się nimi podzieliła.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

sylani

Zgłoszone

U mnie plamienie pojawiło się w pierwszym trymestrze. Było ono prawdopodobnie wywołane stosunkiem seksualnym do którego doszło tej samej nocy. Domyśliłam się tego, bo krwawienie było delikatne, ale i tak wolałam skonsultować to z lekarzem. Zrobiłam to następnego dnia z rana. Ginekolog przypisała mi odpowiednie leki podtrzymujące ciąże, profilaktycznie. Resztę przyszłych mam uczulam aby nie panikować, ale stosować profilaktykę zawsze kiedy jest to możliwe.

  • Zgłoś

Ja właśnie wróciłam ze szpitala, w 22 tyg. miałam niewielkie plamienie, ale spanikowałam i pojechałam do szpitala, była noc, nie chciałam czekać do rana na wizytę u lekarza. I bardzo dobrze, bo w szpitalu okazało się, że mam skurcze, tylko mój próg bólu jest wysoki i ich nie odczuwałam. Dostałam leki, zastrzyki,wszystko się unormowało, a ja spędziłam kilka dni na obserwacji. Czasami lepiej spanikować niż żałować.

  • Zgłoś

Plamienie w pierwszych tygodniach ciazy sie zdarza i jak to lekarze mowia jest to normalne, ale wiedzac z wlasnego doswiadczenia jest to zla oznaka i nalezy skontaktowac sie z lekarzem byc moze to ostatnia szansa na uratowanie "malego czlowieczka", a tym bardziej w ciazy plamienie=szybka wizyta u ginekologa

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora