Pierwsza miesiączka córki

Pierwsza miesiączka córki

Pierwsza miesiączka to ważne wydarzenie w życiu dziewczyny. Oto jak możesz przygotować do niego swoją córkę.


Będąc mamą, z pewnością nie chcesz, by Twoja córka czymkolwiek się martwiła albo czegokolwiek się bała, zwłaszcza czegoś tak normalnego i naturalnego, jak pierwsza miesiączka.
Oto dziesięć faktów, o których Twoja córka musi wiedzieć, dotyczących tego, co dzieje się z jej ciałem.

Zmiany fizyczne

Dojrzewanie to czas, kiedy kobiece ciało podlega wielu zmianom: Twoja córka zacznie naprawdę szybko rosnąć i jej ciało nabierze bardziej „kobiecego” kształtu. Rozwiną się jej piersi, pojawi się owłosienie na spojeniu łonowym, a później pod pachami. To wszystko jest całkowicie normalne!
Przeczytaj więcej wskazówek, aby pomóc córce uporać się z zachodzącymi zmianami.

Pierwsza miesiączka

Pierwsza miesiączka może pojawić się mniej więcej dwa lata po pierwszych objawach rozwoju piersi, pomiędzy 11 a 13 rokiem życia. Zanim to nastąpi, córka prawdopodobnie zaobserwuje żółte albo białe plamy na bieliźnie. Są to upławy, czyli wydzielina, która chroni pochwę przed wysychaniem i pomaga chronić przed infekcjami, takimi jak grzybica. Jest to całkowicie normalny objaw, chyba że wydzielina ma nieprzyjemny zapach albo towarzyszy jej jakikolwiek ból albo swędzenie w okolicach intymnych (wówczas upławy mogą być objawem infekcji i należy skontaktować się z lekarzem).

Jak się przygotować

Być może Twoja córka będzie chciała codziennie nosić wkładki w oczekiwaniu na pierwszą miesiączkę. Warto również, by miała jedną albo dwie podpaski w szkolnej szafce i nosiła dodatkową podpaskę w torbie wraz z czystymi majtkami.

00_Secondary_Image
Tampax Compak Pearl Tampony
(12)

Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl

Odkryj teraz!

Znalezienie odpowiedniego produktu

Większość młodszych dziewczynek i nastolatek używa podpasek – przynajmniej podczas pierwszej miesiączki. Twoja córka może również zdecydować się na używanie tamponów jako skuteczniejszej formy ochrony. Tampony są szczególnie praktyczne, ponieważ pozwalają kobiecie na kontynuowanie wszelkich zwykłych form aktywności, w tym pływania.

Bóle miesiączkowe

Wiele dziewcząt doświadcza skurczy podczas miesiączki. Proste nawyki zdrowotne, takie jak właściwa pozycja ciała, ćwiczenia i zdrowe odżywianie pomagają zapobiegać bólom.

Koniecznie przeczytaj nasze 5 wskazówek dotyczących tego, jak radzić sobie z bólem [tutaj link do artykułu „5 najskuteczniejszych wskazówek, jak radzić sobie z bólem miesiączkowym”].

Bądź z nami w kontakcie

Czy jest cokolwiek, czego żałujesz, że nie wiedziałaś przed pierwszą miesiączką?

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora