Okres dojrzewania u dziewczyn

Okres dojrzewania u dziewczyn - porady dla rodziców

W okresie dojrzewania Twoja córka może mieć wiele pytań. Chce się upewnić, że to, co się z nią dzieje jest normalne. Oto kilka pytań, które możesz usłyszeć i na które pomożemy Ci odpowiedzieć.


Mamo, co to jest dojrzewanie?

Dojrzewaniem nazywamy okres w życiu człowieka, kiedy przestaje być dzieckiem i zaczyna zmieniać się w dorosłego. Dziewczynka przeobraża się w kobietę. Pamiętaj, że dojrzewanie jest czymś zupełnie normalnym i każdy przez nie przechodzi. Musisz wiedzieć, że choć zajdzie w tobie wiele zmian, to nadal będziesz sobą. Oczywiste zmiany, jakie zachodzą w okresie dojrzewania, to pojawienie się charakterystycznych cech płciowych, takich jak piersi, włosy łonowe i cykl miesięczny. Kiedy okres dojrzewania dobiega końca, kobieta jest fizycznie gotowa, aby mieć dziecko.

Czy to normalne, że przybieram na wadze w okresie dojrzewania?

Zdecydowanie tak. Wytłumacz córce, że przybierze na wadze, ponieważ jej ciało wciąż rośnie, a ciało dorosłej kobiety zawiera więcej tkanki tłuszczowej niż ciało dziewczynki. Zachęć córkę do zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. Uświadom jej, że przybierze na wadze więcej niż to konieczne, jeśli będzie jadła zbyt słodkie i tłuste produkty oraz jeśli nie będzie ćwiczyć.

Mamo, kiedy będę mieć pierwszy okres?

Generalnie pierwszego okresu można się spodziewać w ciągu dwóch lat od momentu, kiedy zaczynają rosnąć piersi. Poniższe wskazówki pomogą Ci ocenić, kiedy można się spodziewać pierwszej miesiączki:

01.02 Always Sara normal with wings
Always Sensitive Normal/Long Podpaski Ze Skrzydełkami
(1725)

Ochrona ALWAYS Sensitive

Odkryj teraz!

•  Około dwa lata od momentu kiedy zaczynają rosnąć piersi

•  Około rok od pojawienia się pierwszych włosów łonowych

•  Po pojawieniu się pierwszych upławów (biały lub przezroczysty śluz wydobywający się z pochwy).

Czy mogę codziennie używać wkładek higienicznych w oczekiwaniu na pierwszą miesiączkę?

Oczywiście, że tak. Miliony kobiet na całym świecie korzystają z takich produktów jak Discreet, aby czuć się świeżo przez cały dzień, każdego dnia.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Bardzo dobrze, ze są takie poradniki. Kobiety często nie wiedzą jak rozmawiać ze woimi córkami

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej