Objawy menopauzy

Objawy menopauzy

Wiedziałaś o tym, że przed ostatnią miesiączką występuje zwykle faza wstępna, która trwa 2-6 lat? Zwana jest przejściem do perimenopauzy.


Przeczytaj nasze rady – dzięki nim będziesz mogła stwierdzić, czy jesteś już na tym etapie. I jeśli tak – co możesz zrobić, by ułatwić sobie życie.

Skąd mam wiedzieć, że jestem w fazie przejściowej?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda kobieta jest inna. Po pierwsze musisz wziąć pod uwagę swój wiek. Większość kobiet wchodzi w fazę menopauzalną około pięćdziesiątki, chociaż u niektórych okres ten rozpoczyna się dużo wcześniej, a u niektórych – dużo później.

Następnie obserwuj wszelkie zmiany i nieregularności w Twoim cyklu. Być może zdarzyło się, że miesiączka się nie pojawiła albo była wyjątkowo skąpa lub obfita.

Są w końcu klasyczne objawy, takie jak uderzenia gorąca, zmiany nastrojów i nocne poty. Są one wywołane wahaniami poziomu hormonów.

Jak mogę ułatwić sobie życie?

Tampax CompakPearl tampon menstruation SI01
Tampax Compak Pearl Tampony
(11)

Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl

Odkryj teraz!

Jeżeli którykolwiek z tych objawów utrudnia Ci życie, nie musisz cierpieć w ciszy.

Twój lekarz może zalecić suplementy a nawet – w ostateczności – HTZ (Hormonalną Terapię Zastępczą).

Powinnaś być również dla siebie miła. Odpoczynek i relaks są tak ważne, jak dobra dieta.

Pamiętaj w końcu o dobrych stronach! Jeżeli miałaś bolesne, obfite miesiączki, być może czekasz z niecierpliwością, by zniknęły. Poza tym nigdy więcej nie będziesz musiała się martwić o antykoncepcję.

Twoje rady dotyczące menopauzy

Czy masz jakieś rady dotyczące menopauzy, które mogłyby pomóc innym kobietom? Chcielibyśmy je poznać.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora