Obfite i nieregularne miesiączki

Obfite i nieregularne miesiączki

Co powinnaś zrobić, jeżeli Twoje krwawienie jest inne niż zwykle albo pojawiło się niespodziewanie?


W życiu wielu z nas są takie momenty, kiedy organizm zachowuje się w sposób nieoczekiwany! Niezależnie, czy chodzi o obfite krwawienie, czy nieregularną miesiączkę – powinnaś porozmawiać o tych objawach ze swoim lekarzem. Warto również, byś poznała swój cykl i objawy, które są u Ciebie normą.

Jak śledzić swój cykl miesiączkowy?

Zapisywanie objawów związanych z miesiączką w kalendarzyku menstruacyjnym albo owulacyjnym pomoże Ci przewidzieć datę wystąpienia miesiączki, zaobserwować zmiany w funkcjonowaniu organizmu i śledzić ewentualne objawy zwiastujące miesiączkę (koniecznie przeczytaj o naszych 5 najskuteczniejszych metodach radzenia sobie z PMS).

 • Ile trwa Twoja miesiączka?
 • Jak jest obfita?
 • Jakaś nietypowa wydzielina z pochwy?
 • Jakieś bóle w miednicy?
 • Jakieś objawy depresji, wahania nastroju, poirytowania?

Jak rozpoznać obfite krwawienie?

Jeżeli zaobserwowałaś którykolwiek z objawów wymienionych poniżej, możliwe, że cierpisz na obfite krwawienia. Obfite krwawienia mogą doprowadzić do spadku poziomu żelaza i anemii (związanej z osłabieniem i zmęczeniem). Jeżeli coś Cię niepokoi, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

 • Jeżeli w czasie miesiączki zdarzają się chluśnięcia (nagły wypływ krwi) albo wydalanie skrzepów
 • Jeżeli miesiączka jest tak obfita, że musisz często zmieniać podpaski albo tampony każdego dnia (co dwie godziny albo częściej)
 • Jeżeli miesiączka trwa ponad siedem dni
 • Jeżeli niedawno urodziłaś dziecko, miesiączka – gdy już wróci – może być bardziej obfita niż przed ciążą. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, być może powinnaś zastanowić się nad tym, jakich produktów higieny intymnej używać albo sięgnąć po produkty bardziej chłonne niż te, których używałaś przed ciążą, albo też wybrać inne produkty, na przykład podpaski.
Always Ultra Lara Super PL SI01
ALWAYS Ultra Super rozmiar 2 Podpaski
(107)

Odkryj podpaskę zapewniającą ochronę przed przeciekaniem dopasowaną do kształtu Twojego ciała i intensywności miesiączki

Odkryj teraz!

Jak rozpoznać nieregularne miesiączki?

Wiele kobiet w pewnych okresach życia ma nieregularne miesiączki. Tak naprawdę to normalne, że miesiączki bywają nieregularne.
Bezpośrednie przyczyny nieregularnych miesiączek bywają różne i często nie ma w nich nic nienormalnego. Jednak to Ty najlepiej ocenisz, co w Twoim przypadku jest normą. Jeżeli nagle zmienia się częstotliwość Twoich miesiączek, koniecznie zapisuj objawy i skontaktuj się z lekarzem.

Jak sprawić, by te dni były łatwiejsze?

Nawet jeżeli nie masz obfitych albo nieregularnych miesiączek, tak jak każda kobieta potrzebujesz niewielkiej pomocy, aby „te dni” były możliwie jak najprostsze.

Na przykład, czy używasz produktów higieny intymnej, które są dla Ciebie najlepsze?

Podziel się swoimi przemyśleniami

Cierpisz na obfite krwawienia albo nieregularne miesiączki? A może masz wskazówki, które mogłyby pomóc innym kobietom?

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja miałam problemy z regularnością miesiączek czego powodem były nieuregulowane hormony. Od roku choruje na niedoczynność tarczycy. Poza standardowymi lekami (leki hormonalne) łykam codziennie kapsułki z olejem z wiesiołka. Polecam wiesiołka każdej dziewczynie borykającej się z nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami, a także z PMSem.

 • Zgłoś
syl_ta

syl_ta

Zgłoszone

jeśli miesiączki są nieregularne, bolesne, obfite i pojawiają się skrzepy ważne jest aby skontaktować się z lekarzem ginekologiem. szalejące hormony mogą świadczyć o problemach które dzieją się w organizmie nie tylko chorobach macicy ale również np. chorobach tarczycy. wbrew powszechnym opiniom z którymi często się spotykam miesiączka nie musi być bolesna ale też nie każda bolesna miesiączka musi świadczyć o poważniejszych problemach ;) czasem wystarczy herbata z rumianku lub ciepły okład.

 • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora