Jak używać tamponów?

Jak używać tamponów?

Gdy używasz tamponów, powinnaś wybrać te, które najbardziej odpowiadają natężeniu Twojego krwawienia. Na przykład powinnaś wybrać większy rozmiar tamponów o największej chłonności na dni, gdy krwawienie jest obfite, a mniejsze – przy bardziej skąpym krwawieniu.


Większość kobiet wykorzystuje te podstawowe informacje, ale przygotowaliśmy również listę najczęściej zadawanych pytań, które pomogą Ci uzyskać najlepszą ochronę i zapobiec przeciekaniu – byś mogła czuć się pewnie każdego dnia.

Jak mogę dobrać odpowiednią chłonność tamponu do obfitości mojego krwawienia?

Ta wiedza pochodzi z doświadczenia – wypróbuj różne rodzaje tamponów w różnych dniach krwawienia. Tampax ma trzy rodzaje tamponów do wyboru, więc na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie.

Jeżeli musisz wymienić tampon po czterech godzinach, powinnaś raczej zdecydować się na tampony o większej chłonności. Z drugiej strony, jeżeli po 4-8 godzinach wciąż widzisz białe włókna, zdecyduj się na tampon o mniejszym rozmiarze.

Czy mogę używać tamponów w nocy?

Tak, możesz. Umieść świeży tampon w pochwie przed pójściem spać i usuń go zaraz po przebudzeniu – postaraj się korzystać z tamponów o jak najmniejszej chłonności zapewniających ochronę przez osiem godzin. Zatem jeżeli tampon w rozmiarze medium albo mini wystarczy, by wchłonąć krwawienie w ciągu nocy, nie musisz używać większego, ponieważ ma on tylko chronić Cię przez noc.

Powinnam używać podpasek czy tamponów?

Tampax Pearl Super
Tampax Pearl Super
(92)

Przy średnim i obfitym krwawieniu

Odkryj teraz!

To zależy wyłącznie od Twoich upodobań – powinnaś używać produktu, który daje Ci poczucie największego komfortu. Tampony dają więcej swobody, ale trzeba się do nich przyzwyczaić. Rozwiązaniem jest na przykład korzystanie z obu produktów – dlaczego nie korzystać z podpasek Always i tamponów Tampax dla maksymalnej ochrony przed przeciekaniem?

Możesz również wypróbować wkładki Always razem z tamponami, by chronić bieliznę przed poplamieniem.

Powinnam używać tampony z tekturowym albo plastikowym aplikatorem czy tampony bez apliaktora?

To zależy wyłącznie od Ciebie. Spróbuj umieścić tampon w pochwie, korzystając z aplikatora i bez niego – sprawdź, co będzie dla Ciebie wygodniejsze.

Czy kobiety o drobnej budowie powinny używać mniejszych tamponów?

Nie, to mit. Rozmiar tamponu powinien zależeć wyłącznie od intensywności krwawienia. Więc jeżeli jesteś drobnej budowy, ale masz obfite krwawienie, wybierz podpaski Always i tampony Tampax o większej chłonności.

Przedstawione produkty

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Artkul dosccciekawy. Musze zastanowic sie nad nim bardziej.

  • Zgłoś
Przepisy kulinarne
Przepisy kulinarne
5

Przepisy kulinarne

You have already participated to this slideshow
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora