Prawidłowe oddychanie

Prawidłowe oddychanie

Każdy z nas wie, że oddychanie jest niezbędne do życia, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że dzięki prawidłowemu oddychaniu możemy poprawić nasze samopoczucie, stan umysłu, a także zapanować nad emocjami. Jak to zrobić?


Według naukowców długi, spokojny i głęboki oddech to jedno z najlepszych lekarstw, które wszyscy powinniśmy stosować. Może on bowiem wydłużać życie, poprawiać samopoczucie, pozytywnie oddziaływać na zdrowie, a także przywracać harmonię fizyczną i psychiczną całego organizmu. Gdy oddychamy prawidłowo, czyli głęboko nasz organizm pobiera aż do 10 razy więcej powietrza niż w przypadku krótkich, urywanych i płytkich wdechów i wydechów. Prawidłowy oddech pełni również ważną funkcję w procesie usuwania z organizmu toksyn, ponieważ aż 70% szkodliwych substancji usuwamy podczas wydechu. O ogromnym wpływie dostarczania tlenu do naszego organizmu świadczy również fakt, że bez oddychania możemy przeżyć ok. 3 minut, podczas gdy bez pożywienia – aż 3 tygodnie.

Spróbuj wykonać proste, lecz efektywne ćwiczenie oddechowe. Usiądź wyprostowana na brzegu krzesła, zamknij oczy, rozluźnij ramiona, a dłonie ułóż na kolanach tak aby palec wskazujący i kciuk delikatnie się stykały. Wykonaj 10 głębokich oddechów za pomocą przepony – podczas wdechu wypełnij mocno swój brzuch powietrzem, przy wydechu wypuść je. Licz każdy wdech i wydech. I jak się teraz czujesz? Lepiej? To niezwykle proste ćwiczenie, a prawidłowy oddech pozwala skoordynować pracę półkuli mózgowych, polepsza koncentrację, zmniejsza nasze napięcie, zwalcza stres i uspokaja system nerwowy. Wykonuj je przynajmniej raz dziennie!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

  Zaloguj się, by dodać komentarz

JA TEŻ CHĘTNIE BYM PRZETESTOWAŁA NA MĘŻU TEN WSPANIAŁY PRODUKT

  • Zgłoś

Od wczoraj już ćwiczę z córką 6 letnią. Podoba się nam jeszcze do tego muzyka relaksacyjna i będzie super.

  • Zgłoś
Przepisy kulinarne
Przepisy kulinarne
5

Przepisy kulinarne

You have already participated to this slideshow
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Zdrowy zimowy sen
Zdrowy zimowy sen
5

Zdrowy zimowy sen

You have already participated to this slideshow