Dieta wegańska

Dieta wegańska - zalety

Dieta wegańska charakteryzuje się tym, że jest lekkostrawna, a jej stosowanie nie powoduje uczucia przejedzenia.


Często słyszymy o gwiazdach Hollywood, wśród których cieszy się niesłabnącą popularnością. Poznajmy zalety diety wegańskiej!

Pojęcie weganizmu często błędnie utożsamiane jest z wegetarianizmem. Wegetarianie to ludzie, którzy nie jedzą zarówno białego, jak i czerwonego mięsa, często unikając również ryb. Weganie są pod tym względem bardziej restrykcyjni i ze swojej diety eliminują również takie produkty pochodzenia zwierzęcego jak jajka czy sery, koncentrując się na produktach pochodzenia roślinnego takich jak owoce, warzywa, rośliny strączkowe, zboża i orzechy. Stąd dieta wegańska nazywana jest często najbardziej wyidealizowaną dietą wśród sposobów zdrowego odżywiania.

Jakie są zatem zalety diety wegańskiej?

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Po pierwsze dieta wegańska jest niskokaloryczna. Osoby przechodzące na dietę wegańską mogą tracić nawet do 1 kg tygodniowo! Warto przy tym zaznaczyć, że według Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego, jeśli wegańskie menu zostanie odpowiednio skomponowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapewnia niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Dzięki niskiej zawartości tłuszczów nasyconych w diecie wegańskiej brak jest nadmiernej ilości cholesterolu, co sprawia, że jest to atrakcyjna propozycja dla osób borykających się z problemem zwiększonej jego ilości w organizmie. Warto przy tym zaznaczyć, że odżywanie według wegańskich zasad powoduje, że dostarczamy organizmowi olbrzymiej ilości witamin - m.in. B1 (orzechy, pieczywo razowe, nasiona), B2 (warzywa, produkty strączkowe), PP (kukurydza, ziemniaki), M znana jako kwas foliowy (liście zielonych warzyw, produkty zbożowe), C (świeże warzywa i owoce), E (oleje roślinne, warzywa liściaste, orzechy).

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Minusem tej diety jest jedzenie w restauracjach, bardzo ciężko jest zjeść coś na mieście dlatego pozostałam przy diecie wegetariańskiej

  • Zgłoś
Przepisy kulinarne
Przepisy kulinarne
5

Przepisy kulinarne

You have already participated to this slideshow
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Zdrowy zimowy sen
Zdrowy zimowy sen
5

Zdrowy zimowy sen

You have already participated to this slideshow