Pielęgnacja skóry noworodka

Pielęgnacja skóry noworodka

Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna, cienka i niedojrzała.


Nietrudno ją podrażnić, uszkodzić czy przesuszyć. Dlatego, aby skutecznie spełniała swoją ochronną funkcję, wymaga codziennej pielęgnacji, higieny i ochrony. Jak prawidłowo o nią zadbać?

Musimy sobie zdać sprawę z tego, że skóra noworodka jest prawie dziesięciokrotnie cieńsza niż u dorosłego człowieka i nie jest wyposażona w całkowicie wykształcony płaszcz hydrolipidowy, który nas dorosłych chroni przed zakażeniami, podrażnieniami czy powstawaniem odparzeń. Nic więc dziwnego, że powinniśmy poświęcić jej szczególną uwagę do trzeciego roku życia naszej pociechy, kiedy to nabierze cech dojrzałych.

Podstawową zasadą prawidłowej pielęgnacji skóry noworodka jest używanie preparatów specjalnie stworzonych dla dzieci. Tradycyjne środki takie jak mydło czy żele dla osób dorosłych mogą powodować reakcje alergiczne, podrażnienia i szybko prowadzić do przesuszenia skóry dziecka. Stąd ze sklepowych półek do pielęgnacji skóry noworodka powinniśmy zawsze wybierać produkty hipoalergiczne.

Ważnym elementem codziennej higieny maluszka jest kąpiel. Kontakt z twardą wodą może jednak prowadzić do przesuszeń i podrażnień, dlatego powinniśmy zawsze stosować specjalnie przystosowaną do pielęgnacji dziecięcej skóry emulsję do kąpieli. Temperatura wody powinna wynosić od 33 do 36 stopni Celsjusza – cieplejsza woda może także prowadzić do podrażnień. Istotna jest przy tym temperatura powietrza, która powinna się wahać między 24 a 26 stopni Celsjusza. Delikatnej skóry dziecka nie należy wycierać, lecz lekko osuszać przy pomocy miękkiego, bawełnianego ręcznika.

Lenor Sensitive
Lenor Sensitive
(3560)

Łagodność dla skóry i delikatna świeżość

Odkryj teraz!

Skóra małego dziecka jest również bardzo podatna na otarcia spowodowane kontaktem z szorstką tkaniną taką jak kołderka, śpioszki czy koszulka. Dlatego z ubranek powinniśmy usuwać metki, dbając o nie pozostawienie szorstkich krawędzi. Aby zapewnić maluszkowi miękkość i komfort nieodłącznym elementem powinno być stosowanie płynu do zmiękczania tkanin. Dzięki wyjątkowej formule zmiękczającej, Lenor Sensitive aktywnie wygładza i zmiękcza uszkodzone włókna i pomaga zapobiegać dalszemu zbieganiu, rozwarstwianiu i twardnieniu włókien tkaniny. I zgodnie z najważniejszą zasadą o jakiej wspominaliśmy na początku – jest produktem hipoalergicznym i przetestowanym dermatologicznie.

Przeczytaj również:

Zabiegi spa - jakie wybrać?


Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

to rzeczywiście jedna z najważniejszych spraw przy maluszku...

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej