Pielęgnacja jamy ustnej: Jak pomóc swoim dzieciom prawidłowo dbać o zęby na każdym etapie ich życia

Pielęgnacja jamy ustnej: Jak pomóc swoim dzieciom prawidłowo dbać o zęby na każdym etapie ich życia

Opieka nad dzieckiem i budowanie właściwych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej jest ważnym obowiązkiem każdego rodzica. Wiedza to podstawa, dlatego zapoznaj się z naszym przewodnikiem i zadbaj o piękny uśmiech swojego dziecka na każdym etapie jego życia.


Pielęgnacja jamy ustnej jest jednym z ważniejszych elementów, które warunkują nasze dobre zdrowie i doskonałe samopoczucie. Budowanie właściwych nawyków od najmłodszych lat jest więc niezwykle istotne, bo procentuje przez całe życie naszych dzieci. Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty przewodnik, z którego dowiesz się jak dbać o zęby swojej pociechy na każdym etapie życia, jakie czekają Cię trudności i punkty zwrotne. Dzięki nam nic Ci nie umknie!

Dziecko w wieku 4-24 miesięcy

Etap

Twoje dziecko zaczyna ząbkować. Bezzębny uśmiech powoli zaczyna odsłaniać śliczne, małe perełki!

Pielęgnacja

To odpowiedni moment, by oswoić maleństwo z tematem szczotkowania. Kup szczoteczkę do zębów dostosowaną do wieku i potrzeb Twojego dziecka. Zadbaj o to, by szczotkowanie zębów kojarzyło mu się z przyjemnością i zabawą. Dzięki temu w przyszłości nie będziesz musiała specjalnie namawiać swojego dziecka do mycia zębów.

To czas na…

…dobrą zabawę! Pobierz aplikację Oral-B timer i dodaj szczyptę magii do codziennej pielęgnacji.

Dziecko w wieku 1-4 lat

Etap

Przed ukończeniem trzeciego roku życia Twoje dziecko będzie już miało wszystkie zęby mleczne. Łącznie dwadzieścia. Zdrowe zęby są białe i są pozbawione plamek czy przebarwień. Natomiast zdrowe dziąsła są różowe i gładkie.

Pielęgnacja

Musisz dopilnować, by Twoje dziecko myło zęby dwa razy dziennie - najlepiej przy użyciu pasty opracowanej specjalnie dla dzieci w tym wieku.

To czas na…

…pierwszą wizytę u dentysty. Między pierwszym, a drugim rokiem życia warto odwiedzić gabinet stomatologiczny. Warto poszukać i znaleźć odpowiednie miejsce, by nie zrazić malca. Dobry dentysta lub stomatolog dziecięcy z pewnością sprawi, że pierwsza wizyta będzie przyjemna i będzie dobrze się kojarzyła.

Dziecko w wieku 5-8 lat

Etap

To czasy, by wróżka zębuszka złożyła Twojemu malcowi pierwszą wizytę! Około szóstego roku życia Twojemu dziecku zaczną wypadać zęby mleczne, a w ich miejsce zaczną pojawiać się zęby stałe.

Pielęgnacja

Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna
Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna

Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna

Odkryj teraz!

Wspieraj dobre nawyki. Do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dodaj nitkowanie zębów. Na początku wykonuj ten prosty zabieg sama. Wraz z upływem czasu, kiedy Twoje dziecko nabierze samodzielności i zręczności, pozwól mu nitkować zęby samodzielnie.

To czas na…

…wprowadzenie szczoteczki elektrycznej. Po ukończeniu trzeciego roku życia, Twoje dziecko może myć zęby pulsacyjną szczoteczką elektryczną. Dzięki niej szczotkowanie nie tylko stanie się prawdziwą przygodą, ale też wyeliminuje problem gromadzenia się płytki nazębnej.

Dziecko w wieku 8-12 lat

Etap

Zęby mleczne zostają zastąpione zębami stałymi.

Pielęgnacja

Twoje dziecko jest już na tyle samodzielne, że zaczyna podejmować własne wybory żywieniowe. Wspieraj dobre nawyki i zachęcaj swojego malca do jedzenia owoców i warzyw. Zrównoważona dieta jest bardzo ważna, bo ma wpływ na ogólny stan zdrowia i na kondycję zębów.

To czas na…

…dawanie dobrego przykładu! Nasze dzieci uważnie nam się przyglądają. Więcej informacji wyłapują i kodują z naszego zachowania, niż słów. Postaraj się więc dawać dobry przykład swojemu dziecku, regularnie szczotkując i nitkując zęby. Nie zapominaj też o płynie do płukania jamy ustnej…

Dziecko w wieku 13-18 lat

Twoje dziecko zaczyna zauważać, że kondycja zębów ma znaczenie. To również czas, w którym mogą pojawić się zęby mądrości. Co więcej świeży oddech zaczyna być naprawdę ważny dla Twojego nastolatka.

Pielęgnacja

Twoje dziecko może przechodzić okres buntu i manifestować swoją niezależność. W tym czasie nawyki związane z higieną jamy ustnej mogą wymknąć się spod kontroli. Wspieraj swoje dziecko i zadbaj o regularne wizyty u stomatologa.

To czas na…

…wizytę u ortodonty, zwłaszcza jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko może potrzebować aparatu ortodontycznego. Jeśli klamerki pojawią się ostatecznie na zębach Twojego dziecka, upewnij się, że ma ono pod ręką odpowiedni zestaw produktów i akcesoriów pielęgnacyjnych.

Na jakim etapie życia jest Twoje dziecko? Jak je wspierasz w prawidłowej higienie jamy ustnej?

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Najważniejsze to przyzwyczajać dziecko do higieny jamy ustnej od samego początku - nawet, gdy jeszcze nie ma ząbków - aby było to dla niego naturalne. A gdy już dorośnie, można kupić mu odpowiednią szczoteczkę soniczną, aby pielęgnacja była na najwyższym poziomie :) Najlepiej poszukać jej u nas na https://mzakupy.com/ <3

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa