Picie mleka i źródła wapnia w pożywieniu

Picie mleka i źródła wapnia w pożywieniu

Mój 17-miesięczny synek nie chce pić mleka. Próbowałam przechodzić z mleka na wodę w jego diecie tygodniowej, żeby sprawdzić, czy ma jakieś preferencje, ale nadal nie jest zainteresowany piciem mleka. Wapń znajduje się w niektórych pokarmach, które mu podaję, ale obawiam się, że to nie wystarczy. Co mogę zrobić, żeby przekonać go do picia mleka lub zapewnić mu niezbędną porcję wapnia z innych źródeł?


To częsty problem w przypadku małych dzieci. Próbują być niezależne i dlatego same wybierają, co chcą zjeść lub są wybredne. Słusznie martwisz się o spożycie wapnia. Zalecana dzienna ilość wapnia dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat wynosi 350 miligramów (mg). Poniżej podajemy zawartość wapnia w pewnych pokarmach, które można podawać, aby zwiększyć jego dzienne spożycie (180 ml mleka zawiera 250 mg wapnia).
Następujące dania zawierają 250 mg wapnia.

150 g jogurtu
200g mlecznego puddingu
35 g sera cheddar
50 g sardynek w sosie pomidorowym
100 g quiche z serem i jajkami
150 g makaronu z serem
150 g pizzy z serem i pomidorami
 
Inne dania, które zawierają 125 mg wapnia:
120 ml tarty z jajecznym kremem.
trójkąty serowe
2 łyżki stołowe tahini (pasta sezamowa)
16 suszonych moreli
120 g lodów
300 g fasoli w sosie pomidorowym
90 g gotowanego szpinaku
5 różyczek brokułów
 
Możesz również kupować chleb i sok pomarańczowy, który jest wzbogacany wapniem. Zaproponuj dziecku mleko lub wodę do picia z posiłkami i ogranicz soki owocowe do ośmiu porcji po 31 g dziennie. Jeżeli dzienna dieta twojego dziecka obejmuje co najmniej jedno z wymienionych dań, oznacza to, że poczyniłaś już ważne kroki w kierunku zapewnienia mu zalecanej dawki wapnia.
 
Twoje dziecka potrzebuje dostatecznej ilości witaminy D, aby wspomóc przyswajanie wapnia. Zapewnią ją promienie słoneczne lub dieta zawierająca ikrę tłustych ryb, margarynę lub płatki zbożowe wzbogacane wapniem.

Oral-B PRO 3000 CrossAction
Oral-B Pro 3000 Cross Action
(71)

Akumulatorowa szczoteczka elektryczna do zębów stworzona w technologii Braun

Odkryj teraz!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Nienawidzę mleka, chociaż mam 21 lat. Pamiętam, jak mama wciskała je we mnie, gdy byłam mała i teraz mam do niego jakiś wstręt. Pokochałam za to jogurty i serki homo, bo tego mleka nie czuć w nich aż tak bardzo.

  • Zgłoś

Nie przesadzajcie Panie z tym mlekiem. Nie chce - nie zmuszaj wpiszcie na youtube mleko, a same zobaczycie co oznacza nadmiar

  • Zgłoś

Moja córcia ma dziś 6 lat i mleko nie za bardzo lubi.Je płatki z mlekiem ale zjada tylko napęczniałe płatki.A przestała pić mleko jak miała 1rok potem dawałam jej serki,jogurty i budyń.

  • Zgłoś

Mój synek jak był malutki też nie pił mleka, chodzi o płynną postać (nie lubił pić z butelki). Lubił za to jeść kaszki na mleku, chodziło o to żeby mu dawać gęstsze i karmić łyżeczką. i pochłaniał wszystko, byle było gęste.

  • Zgłoś