Ochrona włosów przed słońcem - część 2.

Ochrona włosów przed słońcem - część 2.

Ochrona włosów przed słońcem jest istotna, by włosy zachowały zdrowy wygląd. Dowiedz się, jak chronić włosy przed słońcem, by wyglądały pięknie latem.


Ochrona włosów przed szkodliwym promieniowaniem jest nadal raczkującą dziedziną nauki, która skupia na sobie uwagę świata nauki oraz przemysłu kosmetycznego. Obiegowa opinia mówi o mniejszej skuteczności preparatów do ochrony włosów niż skóry. Możesz również wykorzystać alternatywne sposoby ochrony włosów przez promieniowaniem:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
  • Nakładaj preparaty do ochrony skóry na włosy (preparaty w sprayu są najwygodniejsze). Pamiętaj, żeby nałożyć preparat wzdłuż przedziałka we włosach i wetrzeć go w skórę głowy, gdzie włosy są rzadsze. Jeżeli nosisz włosy upięte do tyłu, nie zapomnij nasmarować uszu oraz karku, które zazwyczaj są osłonięte przez włosy.
  • Noś kapelusz. Najlepsze kapelusze to takie, które mają szerokie rondo, zasłaniające twarz, ale także włosy. Szerokie rondo kapelusza doskonale wspiera ochronę włosów przed słońcem. Kapelusz powinien być wykonany z materiału przepuszczającego powietrze, przez co włosy i skóra głowy będą mogły oddychać. Dłuższe włosy zaplecione w warkocz lub związane w kitkę możesz ukryć pod bandaną.
  • Nawilżaj włosy, dzięki czemu unikniesz ich przesuszenia. Niektórzy eksperci zajmujący się pielęgnacją włosów rekomendują przed wyjściem na słońce, wcieranie we włosy naturalnych olejków, takich jak na przykład olejek herbaciany lub zastosowanie gorącej kuracji olejkami do włosów.
  • Mokre włosy są słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Jeżeli wybierasz się na basen, wypłucz włosy w czystej wodzie, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko utraty koloru na skutek działania soli i chloru. Zwiąż włosy w kitkę, by uniknąć ich splątania i koniecznie zastosuj preparat w sprayu z filtrem ochronnym. Po pływaniu ponownie wypłucz włosy w czystej wodzie i nałóż preparat z filtrem ochronnym, by właściwie chronić swoje włosy.

Jak bezpiecznie się opalać?
Przebywanie na słońcu jest przyjemne, ale może być też szkodliwe dla skóry.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.