Ochrona włosów przed słońcem

Ochrona włosów przed słońcem

Ochrona włosów przed słońcem jest istotna, by włosy zachowały zdrowy wygląd. Dowiedz się, jak chronić włosy przed słońcem, by wyglądały pięknie latem.


Ochrona włosów przed słońcem jest niezwykle ważna. Nadmierne działanie promieni słonecznych może spowodować, że włosy staną się suche, zniszczone, wypłowiałe, podatne na puszenie się oraz będą się rozdwajały.

Dlaczego tak się dzieje?

Kiedy promienie ultrafioletowe (UV) wnikają do włosa (otoczki ochronnej włosa, najbardziej zewnętrznej warstwy łodygi włosa), mogą powstawać bardzo reaktywne komórki zwane wolnymi rodnikami. Właśnie z powodu powstających z powodu promieniowania UV wolnych rodników, tak ważna jest prawidłowa ochrona włosów przed słońcem.

Wolne rodniki powodują różnorakie uszkodzenia włosów:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
  • Płowienie: melanina, która w naturalny sposób nadaje włosom kolor, zapewnia im jednocześnie ochronę przez nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Zwalcza wolne rodniki i pochłania promienie ultrafioletowe. Jednak nadmierne promieniowanie UVA niszczy barwnik we włosach, dlatego tracą one kolor. Problem ten dotyczy każdego rodzaju włosów, chociaż te jasne ze względu na niższą zawartość melaniny są z pewnością bardzie podatne na uszkodzenia. Promienie słoneczne również nadmiernie wysuszają włosy, co powoduje, że nawet farbowane włosy płowieją i zyskują rudawy odcień.
  • Uszkodzenie struktury włosa: Zbyt mocna ekspozycja na działanie promieni UVB powoduje, że wolne rodniki niszczą białko, a zwłaszcza keratynę, która stanowi budulec włosa. Takie uszkodzenie ma poważniejsze skutki niż promieniowanie UVA.

Oczywiście szkodliwe działanie promieni na włosy ma mniejsze znaczenie niż ich działanie na skórę. Żywa część włosa (mieszek, korzeń, pochewka włosa, gruczoł łojowy) znajduje się pod skórą głowy i jest doskonale chroniona. Część łodygi włosa znajdująca się nad skórą jest martwa i nie może rozwijać w sobie komórek rakowych na skutek działania promieni UV. Nawet jeżeli włosy są zniszczone, niebawem odrosną.

Jednakże zniszczone włosy wpływają na wygląd, co z kolei obniża poczucie pewności siebie. Jeżeli nie jesteś zadowolona z tego jak wyglądają Twoje włosy, możesz czuć się niepewnie i niekomfortowo.

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym skutecznie ochronisz przed szkodliwymi promieniami nie tylko skórę, ale również i włosy. Być może nie wiesz o istnieniu produktów do ochrony włosów przed działaniem szkodliwych promieni UV, które jednocześnie chronią i odbudowują strukturę włosa.

Niektóre szampony oraz odżywki do spłukiwania, zawierają filtr ochronny. Możesz również kupić olejki i lakiery do włosów z filtrem chroniącym przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. (Uważaj jednak, gdyż te ostatnie mogą zawierać alkohol, który również może uszkodzić włosy).

Ochrona włosów przed słońcem - część 2.
Ochrona włosów przed szkodliwym promieniowaniem jest nadal raczkującą dziedziną nauki, która skupia na sobie uwagę świata nauki oraz przemysłu kosmetycznego.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

z tą zawartością alkocholu to niestety prawda , sama mam teraz bardzo zniszczone włosy ;(

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.