Obalamy mity związane ze snem

Obalamy mity związane ze snem

Jaka jest definicja zdrowego snu?

Powszechnie utarło się myśleć, że zdrowy sen zależy od tego, jak szybko zasypiamy, jak rzadko wybudzamy się w ciągu nocy i czy po przebudzeniu czujemy się zmęczone lub pełne energii.

Prawda jest jednak taka, że tylko pierwsze stwierdzenie jest prawdziwe.

Zapewne zdziwisz się, że średnio budzimy się w ciągu nocy aż 28 razy. Po prostu budzimy się na tak krótko, że następnego dnia nawet o tym nie pamiętamy.

Przebudzenie się z uczuciem gotowości do rozpoczęcia nowego dnia wcale nie oznacza, że dobrze spałyśmy. Z kolei uczucie niewyspania po przebudzeniu nie znaczy, że noc była „ciężka”. Zależy to bowiem od punktu w cyklu snu, w którym człowiek się budzi (przechodzimy naprzemiennie z fazy snu głębokiego do fazy z marzeniami sennymi). Innymi słowy, wszystko zależy od tego, czy człowiek jest w fazie głębokiego lub płytkiego snu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jakość ponad ilość

Kolejny mit na temat snu głosi, że dobry sen musi być bardzo długi; nic bardziej mylnego – liczy się jakość snu, nie zaś ilość przespanych godzin.

Dlatego naukowcy uważają, że średnio 7 godzin snu w ciągu nocy to dawka idealna, jednak nie przejmuj się, jeśli śpisz trochę dłużej lub krócej.

Przewracanie się z boku na bok

Zapewne każdej z nas zdarzyło się narzekać kiedyś z powodu nocy spędzonej na „przekręcaniu się z boku na bok”. Jednak czy wiedziałyście, że intensywne poruszanie się w trakcie snu jest zupełnie naturalne? Prawdę mówiąc, ludzie zmieniają pozycję średnio 70 razy. Ma to dobry wpływ na zdrowie, ponieważ zapobiega zaburzeniom krążenia i skurczom mięśni.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6