Nawyki żywieniowe młodej mamy – część 2

Nawyki żywieniowe młodej mamy – część 2

Czy rodzicielstwo całkowicie zmieniło Twój sposób odżywiania? Nowa sytuacja oraz dodatkowy stres są częstą przyczyną porzucenia dobrych nawyków żywieniowych. Jednak rola mamy uświadomiła mi co i jak jem. Oto czego się dowiedziałam i nauczyłam.


Pierwszy rok rodzicielstwa: karmienie jedną ręką

Od 1-3 miesiąca:
Pochłaniam jedzenie przygotowane przez naszych przyjaciół, które kroił dla mnie na kawałki mój mąż.
Opieka nad dzieckiem na stałe wymaga używania jednej ręki, dlatego drugą mogłam w tym czasie zjeść coś co łatwo mogłam włożyć do ust. Karmienie piersią co 30-40 minut na dobę sprawiało, że byłam ciągle głodna.
Butelki wody oraz torebki orzechów były porozrzucane niemalże w całym domu.

Od 4-12 miesiąca:
Możesz zjeść sałatkę w czasie, kiedy Twoje dziecko grzecznie leży na huśtawce. Czas start, masz 90 sekund.
Raz prawie zakrztusiłam się buritto, gdy przyjaciółka zaproponowała, że zaopiekuje się dzieckiem, a ja nie chcąc nadużywać jej cierpliwości pochłonęłam je niemalże w całości.
Kalorie > odżywianie.
Oczywiście pochłaniałam nieco więcej niż tylko krakersy.

Drugi rok rodzicielstwa: “Chcesz spróbować tego co je mama ?”

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Na całe szczęście moje dziecko nie jest wybredne w kwestii jedzenia, co oznaczało że każdy posiłek można było zamienić się w teatrzyk. „O zobacz to jest dynia, łatwo się ją gryzie-zobacz jak ja to robię! Mniam!”
Mój syn łapał rączkami jedzenie, które znalazło się w jego zasięgu, dlatego też musiałam ciągle kontrolować co znajduje się na talerzu.
Ponownie ulegam pokusie gotowania: proste dania z ryb, ryż z fasolą, potrawki z warzyw. Mój syn nie jest typem, który grzecznie się bawi, gdy mama gotuje, dlatego miałam poczucie, że gotowanie jest mniej twórcze i bardziej chaotyczne niż w czasie sprzed urodzeniem dziecka (Ups).

Trzeci rok rodzicielstwa: Odżywianie? Jakie Odżywianie?

Wróciłam do pracy w pełnym wymiarze godzin i tylko przez pół dnia opiekowałam się dzieckiem, co sprawiało że byłam ciągle zajęta nawet do późnych godzin, gdy moja rodzina już dawno spała.
Powróciłam do nawyku jedzenia ciasteczek, który towarzyszył mi w drugim trymestrze ciąży i pozwolił zachować przytomność umysłu.
W czasie dnia ratowała mnie kawa, tosty i płatki.
Regularne posiłki były dość dobrze zbilansowane pod względem odżywczym, ponieważ przygotowywałam je dla naszej trójki, jednak nadal pozostała mi słabość do słodkich, chrupiących przekąsek.

Czwarty rok rodzicielstwa: Zbilansowane posiłki i zrelaksowana mama

Mój syn skończył trzy lata. Jego nastrój wyznaczał jego jadłospis, choć i tak był on bardzo zróżnicowany. Co oznaczało, że ochoczo zjadał wszystko co trafiło na jego talerz, a ja ponownie mogłam przeszukiwać Internet w poszukiwaniu nowych inspiracji na wegetariańskie posiłki dla całej rodziny.
Dokładałam wszelkich starań, aby większość składników niezbędnych do kolacji przygotować przed pójściem do pracy, tak żeby o 16:30 wystarczyło tylko wszystko wrzucić do garnka.
Co z ciasteczkami o północy? Pracuję nad tym.
W ciągu ostatnich czterech lat zarówno rodzicielstwo jak i nawyki żywieniowe to było istne szaleństwo, ale zdobyte doświadczenia były smaczną lekcją.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Tylko Mama wie jak smakuje zimna kawa, zimna zupa (oczywiście ta, która została w talerzu dziecka) oraz czekolada na palcach malucha ale to jest właśnie urok macierzyństwa, które nie zastąpi nic na świecie. Oczywiście odżywianie jest ważne, a maluchy są świetnymi obserwatorami - kiedy chcemy aby zdrowo się odżywiały musimy zacząć od siebie. A przecież zdrowie naszych pociech jest najważniejsze

  • Zgłoś

1 i 2 część artykułu bardzo mi się podobała. W sumie jak dla mnie to przykład i krótka historia, która zawiera humorystyczne wątki z życia młodej mamy. Poświęcenie dużej uwagi dziecku jest jednak nie odłącznym elementem macierzyństwa. Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych! :) Pozdrawiam.

  • Zgłoś

Jakby widziała moje żywienie ;)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.