Naturalne sposoby na bezsenność

Naturalne sposoby na bezsenność

Bezsenność może być naszym prawdziwym, a nawet największym wrogiem. Rano budzimy się niewyspani, zmęczeni, w ciągu dnia nie możemy się skupić, gorzej pracujemy, a pod naszymi oczami widnieją ciemne podkowy. Badania pokazują, że na problemy ze snem dwa razy częściej cierpią kobiety niż mężczyźni, a im jesteśmy starsze tym trudniej jest nam osiągnąć głęboki sen. Ludzie cierpiący na bezsenność zwykle zazdroszczą tym, którzy jej nie doświadczają. Dlatego gdy wreszcie uda nam się rozwiązać problemy ze snem, automatycznie poprawiają się nasze relacje z bliskimi. Są na to naturalne sposoby!


Problemy ze snem najczęściej wynikają z trudnej sytuacji, jaką przeżywamy w domu, pracy czy gronie przyjaciół, lecz mogą być także związane z hormonalnymi zmianami wywoływanymi przez cykl miesiączkowy lub być konsekwencją choroby, jak na przykład bólu reumatycznego czy też nadczynności tarczycy. Dlatego tak ważne jest, aby pierwszym krokiem walki z bezsennością było ustalenie na czym właściwie polega problem. Oto naturalne sposoby na bezsenność dopasowane do jej rodzajów.

Jeśli nie możesz zasnąć, przewracasz się z boku na bok, nieustannie poprawiasz poduszkę - oznacza to, że dotyka Cię najczęstsza forma bezsenności: problemy z zasypianiem. Zrezygnuj z picia napojów zawierających kofeinę - takich jak kawa, cola czy mocna herbata - już od popołudnia, zastąp je kubkiem melisy czy rumianku. Staraj się nie planować jutra, skieruj swoje myśli ku obecnej sytuacji: leżysz w ciepłym łóżku i nie musisz nic robić.

Gdy zasypiasz szybko, lecz kilkakrotnie w ciągu nocy się budzisz, cierpisz na niemożność utrzymania snu. Pamiętaj, aby przed snem nie myśleć o nieprzyjemnych sytuacjach czy konfliktach, które musisz rozwiązać. Nie jedz żadnych posiłków na trzy godziny przed snem. Jeśli posiadasz domowe zwierzęta, kota lub psa, nie pozwalaj im spać ze sobą. Nawet jeśli lubisz, gdy zwierzak grzeje Ci stopy, nieświadomie może być przyczyną Twoich przebudzeń.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

W sytuacji, gdy sypiasz dobrze, lecz codziennie rano czujesz się niewypoczęta, oznacza to, że Twój sen jest zbyt płytki. Zawsze przed pójściem spać porządnie wywietrz pokój, zadbaj także o odpowiednią poduszkę lub materac, które znacząco wpływają na komfort i głębokość snu.

We wszystkich przypadkach na sen niekorzystnie działa oglądanie telewizji, słuchanie radia czy siedzenie przed komputerem. Spróbuj nie korzystać z tych urządzeń na godzinę przed snem, a zamiast tego zanurz się w lekturze. Powinnaś również dążyć do tego, aby wyrobić w sobie rutynę, co wieczór na 30 minut przed snem wykonując te same czynności, dzięki czemu przyzwyczaisz swój organizm właściwie odczytywać zbliżającą się porę snu.


Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz. Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to“. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Na takie problemy polecam słuchawki do światłoterapii. Są też bardzo skuteczne. Ale bardzo fajny artykuł :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej