Mity o odchudzaniu

Mity o odchudzaniu

Piękna, szczupła sylwetka to już nie tylko moda, ale wręcz społeczny wymóg. Coraz więcej osób poszukuje informacji na temat chudnięcia. Niestety, często trafiają na niesprawdzone, nieskuteczne, a w najgorszym wypadku niebezpieczne dla zdrowia, metody. Poniżej obalamy trzy popularne mity!


Owoce nie tuczą i można je jeść bez ograniczeń. To bardzo poważny błąd. Owoce zawierają dużo cukrów prostych i nie powinniśmy jeść ich więcej niż 3 sztuki dziennie.

Opuszczanie posiłków sprzyja odchudzaniu. To teoria, która sprawdza się na bardzo krótką metę. Pozbawiając organizm porcji białka, witamin i minerałów działamy na własną szkodę. Lepiej jeść mniej, ale regularnie i często.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Makaron tuczy. Pocieszamy fanów włoskiej kuchni – makaron tuczy tylko w połączeniu z tłustymi sosami lub tłustym mięsem. Jedzony w rozsądnych ilościach i np. z warzywami nie zaszkodzi naszej diecie.


Skuteczne oczyszczanie organizmu
Niebezpieczne diety: Atkinsa, makrobiotyczna i monodieta
Jesienna depresja – możesz ją zwalczyć

Może znasz jeszcze jakieś inne mity na temat chudnięcia? Podziel się swoją opinią! Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to”. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej