Mity na temat miesiączki

Mity na temat miesiączki

Choć świadomość własnego ciała i edukacja z zakresu dbania o zdrowie wśród Polek poprawiają się z roku na rok, w społeczeństwie nadal funkcjonuje wiele mitów związanych z miesiączką. Rozprawmy się z nimi!


Mit 1: Podczas okresu nie wolno uprawiać żadnego sportu.
Wręcz przeciwnie! Niektóre aktywności fizyczne takie jak joga czy delikatny taniec mogą przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości związanych z bólami menstruacyjnymi. Możesz także spacerować, jeździć na rolkach lub rowerze czy wykonywać ćwiczenia rozciągające. Powinnaś unikać jedynie ćwiczeń wysiłkowych oraz takich, które wiążą się z gwałtownymi zmianami pozycji (szybki aerobik, intensywny taniec, itp.).

Mit 2: W trakcie miesiączki nie można zajść w ciążę.
To nieprawda. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest wprawdzie niewielkie, ale nie jest to całkowicie wykluczone. Lekarze nie stwierdzają żadnych przeciwskazań przed uprawianiem seksu w te dni, jednak miesiączka nie stanowi stuprocentowego zabezpieczenia.

Mit 3: W te dni nie powinnyśmy chodzić do dentysty.
Podczas okresu kobieta jest mniej odporna na ból, jednak nie wyklucza to wizyty u dentysty! Lekarz stomatolog może przecież zastosować miejscowe znieczulenie. Jeśli jednak planujesz ekstrakcję zęba, warto przełożyć ją o kilka dni. Powstała na jej skutek rana może bowiem spowodować znaczny upływ krwi i prawdopodobnie będzie goić się dłużej.

Naturella Pads Classic Night podpaski Miesiaczka SI00
Naturella Classic Night podpaski
(16)

Wypróbuj podpaski Naturella Classic Night

Odkryj teraz!

Mit 4: Tampony lepiej chłoną wilgoć od podpasek.
Wybór najlepszego środka higienicznego to sprawa indywidualna, wiele kobiet używa jednych i drugich, a zarówno tampony, jak i podpaski uważane są za dobre środki higieny intymnej. Podpaski wyposażone w system chłonący w postaci kanalików układających się w kwiatowy wzór z superchłonnymi włóknami świetnie absorbują, rozprowadzają i zamykają wilgoć w podpasce, co pozwala czuć się sucho i komfortowo.

Mit 5: Podczas miesiączki powinnyśmy ograniczyć prace kuchenne.
Okres nie ma żadnego wpływu na sukcesy bądź porażki kulinarne! W te dni jesteś wprawdzie nieco rozdrażniona i możesz mieć problemy z koncentracją, jednak nie ma to bezpośredniego przełożenia na powodzenie w kiszeniu ogórków czy pieczeniu ciast, co wielu z nas wpajały nasze babcie! Wystarczy odrobina koncentracji, aby wyczarować potrawy równie pyszne jak na co dzień.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dokładnie, to są mity;) Ostatnio rozmawiałyśmy o tym z koleżankami, i aż trzy z pięciu nie robią np. gołąbków i różnych mięsnych potraw jak mają okres. Mnie to rozbawiło ;) Wczoraj dałam im do przeczytania ten artykuł i mam nadzieję że zmienią swoje poglądy

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej