Jak Zachować Dobra Formę Podczas Urlopu?

Masz 20 minut? Tylko tyle wystarczy, aby zachować formę

W czasie urlopu wygospodaruj kilka minut dziennie dla siebie.


Chłodnik. Pomidorowa. Pierogi. Krupnik. Placuszki z cukinii. Zupa dyniowa. Kisiel. Kasza gryczana.

Urlop to wyjątkowy czas wypełniony miłością, wspomnieniami, chwilami spędzonymi z rodziną, dobrą zabawą, pysznym jedzeniem oraz napiętym harmonogramem. W trakcie tylu zajęć trudno jest wygospodarować odrobinę czasu, aby zadbać o swoje zdrowie lub poćwiczyć, a wszystko po to, aby zachować formę.

Ale jest to również czas, w którym powinnaś bardziej skupić się na sobie. Co w praktyce oznacza zdystansowanie się do sytuacji i zorganizowanie odrobiny czasu codziennie tylko dla siebie. Chodzi zwłaszcza o zdrowe jedzenie, relaks oraz trochę aktywności fizycznej. Kluczem do sukcesu jest równowaga.

5 minut: Przygotowanie posiłku

Z jedzeniem jest najtrudniej. Jesteś w miejscu, gdzie serwowane jest najsmaczniejsze i najbardziej kuszące jedzenie – potrawy, które jesz tylko kilka razy w roku. To normalne, że trudno oprzeć się takim specjałom. Czasami warto sobie pofolgować i zainwestować w swoje szczęście, wspomnienia oraz tradycję.

Wystarczy tylko przeznaczyć pięć minut dziennie na przygotowywanie zdrowych posiłków i przekąsek. Jest to wyjątkowo proste, niczym włożenie jogurtu greckiego do lodówki czy też orzechów do spiżarni (pistacje są znakomitym źródłem energii). Jeżeli natomiast masz trochę więcej czasu, ugotuj jajka lub porcję komosy ryżowej na cały tydzień. Ważne, byś miała zawsze pod ręką zdrowe opcje do wyboru.

5 minut: Relaks

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Postawmy sprawę jasno – zimowe miesiące są stresujące. Odwiedzamy rodzinę (lub rodzina odwiedza nas). Trzeba przygotować świąteczne posiłki, zaplanować dalekie podróże oraz mnóstwo innych rzeczy.

Zachowanie równowagi psychicznej przy tylu wyzwaniach czasami bywa trudne. Dlatego przeznacz zaledwie pięć krótkich minut, żeby wykształcić swoje wewnętrzne zen. Przyjmij pozycję yogi i medytuj. Albo pożycz od dzieci kolorowe kredki, aby dać wyraz swojej artystycznej duszy. Po prostu zrób coś dla siebie.

10 minut: Krótkie ćwiczenia

Wiem, co powiesz: 10 minut na ćwiczenia? To brzmi jak żart!

Wprost przeciwnie, moje drogie, w tym sezonie tylko 10 minut może zdziałać cuda. Nie tylko w 10 minut możesz się nieźle spocić - jeżeli nam nie wierzysz, to pobiegaj przez 5 minut po schodach i daj nam znać, jak się po tym czujesz. Ta niewielka porcja ćwiczeń może stać się również dobrym początkiem nowego roku w rytmie fitness. Dziesięć minut ćwiczeń dziennie oznacza motywację do wykonania kolejnych. A w praktyce to wypracowanie dobrego nawyku, wytrzymałość oraz zdrowe ciało.

Baw się dobrze, śmiej do woli i pokochaj samą siebie.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

oj ten czas...tak szybko ucieka

  • Zgłoś

Oj tak przydałoby się :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa