Joga - ćwiczenia dla kobiet

Joga - ćwiczenia dla kobiet

Zawsze rano masz problemy ze wstawaniem?


Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Tracisz koncentrację w ciągu dnia? Zregeneruj siły dzięki naszym ćwiczeniom dla kobiet, które zapewnią Ci energię na cały dzień. Pobudź ciało i wycisz umysł dzięki asanom yogi.
Po ciężkim dniu wypełnionym codziennymi obowiązkami chwila wytchnienia może być zbawienna. Klasyczna pozycja zwana „ powitaniem słońca”, połączona z  budującą wytrzymałość pozycją „deski”, korzystnie wpłynie na Twoją sylwetkę. Ponadto oczyści umysł i wyciszy zmysły. W zaledwie pięć minut odmieni Twój dzień.

Pozycja góry
Oddychanie w jodze jest niezwykle ważne. Dlatego pomiędzy zmianami pamiętaj o oddechu. Stań na macie z rękoma wzdłuż ciała. Wyciągaj się ku górze, wyprostuj kręgosłup i zamknij oczy. Zrób kilka oddechów i oczyść umysł. Ta pozycja pozwala wzmocnić organizm i zachować równowagę.

Skłon do przodu
Otwórz oczy, zrób wdech i przenieś ręce nad głowę. Opuść ramiona. Ręce rozłóż na boki i zrób skłon, wydychając powietrze. Nogi trzymaj proste lub lekko ugięte, jeśli wyprostowanie nóg sprawia Ci trudność. Koniuszkami palców dotknij maty i spójrz do przodu. Wydłużaj i prostuj plecy.

Wypad w przód
Ręce ułóż na macie, prawą nogę przenieś do tyłu. Napnij mięśnie brzucha i upewnij się, że prawa noga jest prosta i mocna.

DeskaPrzejdź do pozycji deski, dołączając lewą nogę do prawej. Staraj się utrzymać proste plecy i napięte mięśnie. Pozostań w tej pozycji przez 5 oddechów.

Pies z głową w góręUklęknij na macie i przejdź do pozycji pies z głową w górę. Klatkę piersiową wypchnij do przodu, wygnij plecy, a proste ręce ustaw blisko żeber, ramiona ściągnij w dół, jak najdalej od uszu. Oddychaj! Ta pozycja otwiera czakry, redukuje napięcie i zmęczenie.

Pies z głową w dółBiodra unieś do góry, a brodę dociśnij do klatki piersiowej. Piętami dotknij podłogi i spójrz na palce u stóp. Wytrzymaj w tej pozycji przez 5 oddechów. Rozluźnij kark i napnij mięśnie brzucha. Jest to jedna z pozycji przywracających równowagę. Pomaga rozciągnąć plecy i otworzyć umysł.

Joga - ćwiczenia dla kobiet - część 2.
Zawsze rano masz problemy ze wstawaniem?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jestem aktywna i zawsze sobie myślałam strata czasu na jakąś tam jagę/pilates. Byłam w błędzie! Przyznaję.. Jest jedno ale.. Potrzeba do tego naprawdę dobrego, znającego się na rzeczy instruktora.

  • Zgłoś
mama04

mama04

Zgłoszone

Parę lat temu byłam na dwóch zajęciach jogi.Niestety musiałam zrezygnować.Nie dlatego,że mi się nie chciało czy ćwiczenia sprawiały mi wielkie trudności,po prostu Pani która prowadziła zajęcia była niekompetentna.Nie zależało jej zbytnio na uczestnikach,wszystko wykonywała odruchowo.Miałam wrażenie,że jest tam z przymusu.A przecież początkujący potrzebują rady i wsparcia.

  • Zgłoś

joga to sposób na życie i zdrowie

  • Zgłoś

Słyszałam o zbawiennym wpływie JOGI na nasze ciało i umysł, więc dzisiaj postanowiłam spróbować... Niestety zrezygnowałam po kilku pozycjach, bo jestem w ogóle nierozciągnięta i praktycznie wszystkie pozycje były dla mnie za trudne... Muszę to zmienić i zacząć ćwiczyć! :)

  • Zgłoś
M-Tula

M-Tula

Zgłoszone

Zachęcam. Jaga - to nie takie proste jak się wydaje. Przynajmniej dla mnie - początkującej

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej