W jaki sposób mamy lubią zachęcać swoje dzieci do szczotkowania zębów?

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów?

Czy trudno jest nakłonić dzieci, aby bez walki, regularnie szczotkowały swoje zęby? Zapytaliśmy inne mamy, jak poradziły sobie z tym problem i sprawiły, że mycie zębów stało się świetną zabawą dla wszystkich członków rodziny…


To kluczowy element w rozwoju Twojego dziecka, jednak czasami nakłonienie dzieci do szczotkowania zębów to trudna do wygrania batalia.

 

Aby pomóc Tobie – oraz Twoim dzieciom – czerpać radość z wykonywania tej codziennej czynności, zapytaliśmy grupę ponad 1,000 mam, aby poznać ich sposób na zamianę szczotkowania zębów w świetną zabawę. Oto najlepsze porady:

 • „Razem z moim dwuletnim synkiem bawimy się w zabawę, która polega na tym, że ja udaję wyganianie robaków spomiędzy jego zębów przy pomocy szczoteczki do zębów. Mówię na przykład: teraz dorwę tego w paski, a potem tego niebieskiego. To może wydawać się istnym szaleństwem, ale doskonale się sprawdza.”
 • „Kupiłam synkowi elektryczną szczoteczkę do zębów Oral-B dla dzieci, co okazało się bardzo pomocne. Stajemy obok siebie i wspólnie szczotkujemy zęby, oczywiście każde z nas swoją szczoteczką. Synek uwielbia zachowywać się jak dorosły, zupełnie niczym jego ukochana mamusia!”
 • Szczoteczka do zębów mojej córki mieszka w specjalnym domku – naszej łazienkowej szafce – a córka uwielbia witać ją radosnym „cześć” i żegnać rozkosznym „do widzenia”, kiedy szczoteczka na zmianę chowa się i wychodzi z domku.”
 • „Kiedy mój synek był mały, wymyśliłam prostą piosenkę zatytułowaną „Szczotkuj te bielutkie ząbki”, która była dla niego nagrodą. Pomimo tego, że mój synek ma już cztery lata, nadal ją śpiewamy.”
 • „Udajemy, że bawimy się w safari, którego miejscem akcji są jego usta. Polujemy na dinozaury, słonie lub nawet bohaterów kreskówek i próbujemy ich złapać przy pomocy szczoteczki do zębów.”
 • „Rozmawiam z córką o produktach, które zjadła w trakcie całego dnia, a ponieważ świetnie pamięta każdy z nich, moje zadanie polega na usunięciu poszczególnych pozycji z listy przy pomocy szczoteczki.”
 • „Aplikacja Oral-B Disney Magic Timer pomogła od razu. Jako nagrodę można wykorzystywać tabelę z wirtualnymi naklejkami , przyznawanymi za każde prawidłowe szczotkowanie, zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko ma mleczne zęby.” (Aplikacja jest w języku angielskim. Można ją bezpłatnie pobrać z iTunes i Google Play.)
 • „To może wydawać się drastycznym rozwiązaniem, ale pokazałam swojemu trzylatkowi zdjęcia ludzi, którzy mają zepsute zęby. Był zniesmaczony i jednocześnie zafascynowany, ale przede wszystkim z radością powrócił do starannej higieny jamy ustnej. Od tego czasu nie pojawiły się żadne problemy w czasie szczotkowania zębów!”
 •  „Kupiłam córce małe, stojące lusterko, w którym obserwuje siebie podczas mycia zębów. Kiedy już skończy, zakrywam sobie oczy i mówię wtedy do niej: Twoje ząbki są olśniewająco czyste!”
 • „Wyobrażamy sobie, że szczoteczka do zębów mojego syna ma swoją osobowość oraz uczucia. Uwielbia, gdy mówię dziwnym głosem, udając że jestem szczoteczką, a synek nie lubi denerwować szczoteczki nie pozwalając jej czyścić swoich zębów.”
 • „Narysowałyśmy dużą tabelkę na kartce, a następnie przykleiłyśmy ją na łazienkowych drzwiach. Moja córka w nagrodę za szczotkowanie zębów bez marudzenia, zawsze dostaje nagrodę w postaci naklejki.”
 • „W serwisie YouTube jest całe mnóstwo piosenek, które mogą posłużyć jako podkład muzyczny w czasie szczotkowania zębów– włączam je na swoim telefonie komórkowym, kiedy mój szkrab szczotkuje swoje ząbki i jest wówczas niczym zahipnotyzowany!”
 • „Zdecydowanie łatwiej jest mi posadzić dzieci na swoich kolanach, tyłem do mnie i szczotkować ich zęby w ten sposób. Wydaje się, że taka pozycja jest dla nich mniej przerażająca niż gdy szczoteczka atakują je z przodu.”
 • „Korzystamy z klepsydry odmierzającej dwie minuty, a następnie konkurujemy z moim czteroletnim synkiem, komu uda się szczotkować zęby do końca odmierzonego czasu. Synek zawsze wygrywa…!”
 • „Oprawiłam zdjęcie ust z dużymi, białymi zębami. Flamastrem narysowałam na nich próchnicę, a następnie mój synek myje zęby na rysunku przy pomocy starej szczoteczki , tak aby zęby znowu stały się białe. To naprawdę pomogło mu zrozumieć, co dzieje się w jego ustach podczas szczotkowania ząbków.”
Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna
Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna

Oral-B Genius 9000 White Szczoteczka elektryczna

Odkryj teraz!

Czy masz swoje sposoby? Podziel się nimi z nami korzystając z funkcji komentarza znajdującego się poniżej.

 

Więcej przydatnych porad znajdziesz na stronie Oral B.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa