Jak wybielić zęby

Jak wybielić zęby?

Radosna twarz, promienny uśmiech i śnieżnobiałe zęby – znamy ten widok z filmów i reklam.


Sprawdź, w jaki sposób możesz wybielić swoje zęby!

Nasze zęby mają swój naturalny kolor – począwszy od śnieżnej bieli, przez odcienie kości słoniowej, przez szarość aż do brunatnej żółci. Na ich barwę wpływają geny, wiek, stosowana dieta, niezdrowe nawyki lub zwyczajny brak odpowiedniej higieny jamy ustnej.  Jeśli Twoje żeby straciły swój dawny blask, nadal możesz go przywrócić!

Pozbądź się kamienia

Przywracanie dawnej świetności swemu uzębieniu warto rozpocząć od wizyty u dentysty. W wielu przypadkach już samo usunięcie kamienia nazębnego może dać widoczne rezultaty. Usuwanie kamienia oraz oczyszczenie zębów z osadu nie wymaga nadmiernej ingerencji stomatologa. Często można wykonać to podczas jednej wizyty, a do wyboru jest kilka metod – mechaniczne usuwanie kamienia, czyszczenie za pomocą ultradźwięków lub za pomocą piaskowania, podczas którego przebarwienia, osad i malutkie fragmenty kamienia usuwa się dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących.

Wybierz właściwą pastę

Odpowiedni dobór i regularne stosowanie pasty wybielającej pozwala na uzyskanie efektu rozjaśnienia o 1-2 tony.  Pasty z linii Blend-a-med White Lux pozwalają uzyskać wspaniały uśmiech i bielsze zęby nawet w 14 dni! Dokładne usuwanie przebarwień powierzchniowych możliwe jest dzięki zastosowaniu trójetapowej formuły wybielającej, która obejmuje oczyszczanie chemiczne, oczyszczanie mechaniczne i zapobieganie nawrotom przebarwień. Warto przy tym pamiętać, że palacze powinni korzystać z past przeznaczonych specjalnie dla nich.

Blend-a-med  3DWhite Luxe Whitening Accelerator
Blend-a-med 3DWhite Luxe Whitening Accelerator Treatment kuracja wybielająca 75ml
(365)

Blend-a-med 3DWhite Luxe prezentuje kurację wybielającą Whitening Accelerator, specjalnie opracowaną, by zintensyfikować wybielanie zębów po ich szczotkowaniu jedną z past blend-a-med

Odkryj teraz!

Profesjonalne zabiegi

Choć wybielanie zębów znane jest już od wieków, obecnie w salonach stomatologicznych istnieje cała paleta profesjonalnych i nowoczesnych metod wybielania. Do popularnych i stosunkowo niedrogich sposobów należy metoda nakładkowa, polegająca na codziennym umieszczaniu na zębach plastycznych  nakładek oraz wypełnianiu ich specjalnym żelem. Niełatwe jest jednak ich dopasowanie, co może prowadzić do nierównomiernego rozjaśnienia fragmentów zębów. Droższą,  lecz bardziej efektywną metodą wybielania, jest wykonanie indywidualnie dopasowanych nakładek w gabinecie protetycznym oraz codzienne, samodzielne przeprowadzanie zabiegu w domu. Osoby z zasobniejszym portfelem zdecydować się mogą na rozjaśnianie za pomocą lampy. To ekspresowy sposób, dzięki któremu nawet po jednym zabiegu można uzyskać efekt wybielenia o 5 i więcej tonów!

Domowe sposoby

Nasze babcie i mamy znały także domowe sposoby wybielania. Do 2 łyżeczek sody oczyszczonej dodawały 3 łyżeczki wody utlenionej, a tak przygotowaną miksturę nakładały na szczoteczkę i pozostawiały na zębach przez kilka minut. Ten sposób należy stosować regularnie 1 raz w tygodniu. Podobną miksturę można przygotować również z soku z cytryny i soli.


Przeczytaj również:

Pielęgnacja skóry w zimie

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

sylwek

sylwek

Zgłoszone

hmm.. muszę wypróbować sposób z sodą oczyszczoną.

  • Zgłoś

według mnie nie ma co ryzykować z domowymi sposobami i najlepiej wybrać sie po prostu do dobrego stomatologa, ja wybielam w gabinecie "Na rynku" (Częstochowa!! www.stomatolog13.pl) i jest super :)

  • Zgłoś

Moja koleżanka używała do wybielenia zębów sody oczyszczonej i pomogło na prawdę:)_

  • Zgłoś

A czy osoby z aparatem ortodontyczny mogą stosować tą miksturę? Piaskowanie itp w gabinetach nie należą do tanich. Pasty mi osobiście nie wybieliły zębów, ale może to dlatego, że piję sporo kawy i herbaty;).

  • Zgłoś

A czy ten domowy sposób na wybielanie zębów z soli nie rysuje zębów i nie niszczy szkliwa? Mam pewne obawy..

  • Zgłoś
Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Super zdjęcia! Ja również jestem mile zaskoczona odżywką w piance Pantene - jest idealna dla Moich cienkich, długich włosów. W końcu zaczęły się ładnie układać i prostownice odłożyłam na bok :)

"

przez Ambasadora
karolinaa91107675

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Lekka Odżywka świetnie sprawdziła się na moich włosach są lśniące, miękkie, zdrowe i puszyste. Po prostu jest świetna. I to nie tylko moje zdanie, ale również moich przyjaciół i znajomych. Serdecznie polecam

"

przez Ambasadora
mamaaliijasia